Головна

About University / Новини університету / Екскурсія студентів кафедри ХТЕБХП до Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України

Екскурсія студентів кафедри ХТЕБХП до Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України

Викладачі та студенти кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія (освітня програма «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів») і 181 Харчові технології (освітня програма «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції») 4 березня 2020 року відвідали Херсонський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (далі – НДЕКЦ).

Привітав студентів і розповів про структуру та основні напрямки роботи НДЕКЦ заступник директора центру – завідувач відділу криміналістичних видів досліджень Гребенюк Сергій Миколайович.

Завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Подшивалова Тетяна Мар’янівна провела лекцію, в якій розповіла про основні види експертної діяльності центру. Особливу увагу Тетяна Мар’янівна приділила видам наркотичних речовин, їх шкідливому впливу на організм людини, розповіла про кримінальну відповідальність за зберігання, розповсюдження та збут наркотиків.

Студенти ознайомились з роботою сектору фізико-хімічних досліджень, який займається різними видами судових експертиз:

– експертиза лакофарбових матеріалів і покриттів;

– експертиза волокнистих матеріалів і виробів з них;

– експертиза нафтопродуктів i пально-мастильних матеріалів;

– експертиза наркотичних засобів, психотропних речових, їх аналогів і прекурсорів;

– експертиза харчових продуктів (дослідження спиртовмісних сумішей);

– експертиза спеціальних хімічних речовин та речовин хімічних виробництв ;

– експертиза сильнодіючих і отруйних речовин;

– експертиза вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу.

Під час огляду лабораторії студенти ознайомилися з сучасною інструментальною базою НДЕКЦ: газовим хроматографом «Bruker», двоканальним газовим хроматографом «Shimadzu», газовим хроматографом з масс-детектором «Thermo», ІЧ-спектрометром з Фур’є перетворювачем та ін. На прикладі дослідження продуктів нафтопереробки студенти ознайомились з роботою УФ-опромінювача, призначеного для якісної ідентифікації речовин активних в ультрафіолетовому світлі.

Співробітниками центру також було продемонстровано такі види криміналістичної експертизи, як почеркознавча, балістична і портретна. Студенти на практиці ознайомились з методами дактилоскопічного аналізу та дослідженням холодної і вогнепальної зброї.

Дякуємо керівництву та співробітникам Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за ознайомлення з роботою експертів.