About University / Новини університету / III Міжнародна науково-практична конференція: «УКРАЇНА – БОЛГАРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ» |
III Міжнародна науково-практична конференція: «УКРАЇНА – БОЛГАРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ»
Created 10.10.2014 14:29
З 11 по 17 вересня 2014 року у місті Варна (Болгарія) проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, яку ініціювала кафедра менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету на чолі з д.е.н., професором, проректором з наукової роботи, завідувачем вищезазначеної кафедри Савіною Галиною Григорівною та к.е.н., доцентом, заступником завідуючого кафедри з питань міжнародних зв’язків Корчевською Лілією Олександрівною.
Конференцію проведено спільно з Варненським економічним університетом.
Стратегія розвитку науково-дослідницької діяльності є основним вектором розвитку Херсонського національного технічного університету, який затверджено академічним керівництвом. На сьогодні до актуальних і вагомих проблем національного та регіонального розвитку у контексті загальноєвропейських і глобальних процесів відносяться: інтеграційні зв’язки між дослідницькою і навчальною діяльністю, що базуються на сучасних досягненнях теорії і практики; фінансування наукових досліджень, особливо науки в університеті; нормативна база розвитку наукових досліджень в Україні.
Головною метою проведення конференції стало підвищення рівня освіти студентів і викладачів економічних спеціальностей, адаптація вітчизняної системи освіти до міжнародних стандартів, формування кола молодих учених із перспективами подальшого співробітництва у галузі наукових досліджень.
У Варненському економічному університеті українську делегацію з вітальною промовою зустріли доктор, доцент, заступник ректора з науково-дослідної діяльності Веселин Хаджієв та доктор, доцент, заступник ректора з міжнародного співробітництва та зв’язків із громадськістю Віолета Димитрова.
Програма конференції охоплювала тематичні напрямки за наступними секціями:
- економіка, організація та управління підприємствами;
- світове господарство і міжнародні економічні відносини;
- інноваційно-орієнтований розвиток економіки країни та її інтеграція до Європейського Союзу;
- економічна теорія та право;
- оцінка можливостей розвитку менеджменту та маркетингу як конкурентних переваг;
- інформаційна та економічна безпека;
- розвиток продуктивних сил і регіональна економіка;
- гроші, фінанси і кредит;
- бухгалтерський, управлінський облік і аудит;
- комп'ютеризація економічних процесів.
У конференції взяли участь більше 150 учених і фахівців у сфері економіки із 43 університетів України та Болгарії, Білорусі, Грузії, Казахстана та Росії, із яких 60 осіб прийняли очну участь.
Крім університетів-організаторів, у конференції взяли участь учені, аспіранти та студенти з таких вищих навчальних закладів, як: Русенський університет «Ангел Кънчев» (м. Руссе, Болгарія); Господарська академія ім. Д.А. Ценова (м. Свіштов, Болгарія); «Университет Профессор Ас. Златаров» (м. Бургас, Болгарія); Південно-західний університет «Неофіт Рильський» (м. Благоєвград, Болгарія); Тбіліський державний університет ім. Іване Джавахішвілі (м. Тбілісі); Херсонський державний університет (м. Херсон); Херсонська державна морська академія (м. Херсон); Київський національний університет ім. Т. Шевченка (м. Київ); Національний університет харчових технологій (м. Київ); Національний університет біоресурсів і природокористування (м. Київ); Одеський національний політехничний університет (м. Одеса); Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (м. Харків); Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (м. Харків); Хмельницький національний університет (м. Хмельницький); Подільський державний аграрно-технічний університет (м. Кам’янець-Подільський).
З боку української делегації наукові доповіді було зроблено: д.е.н., професором Хмельницького національного університету Григоруком Павлом Михайловичем; д.е.н., професором Хмельницького національного університету Хрущ Нілою Анатоліївною; д.е.н., професором Національного університету біоресурсів і природокористування України Вдовенко Наталією Михайлівною, к.е.н., докторантом Житомирського державного технологічного університету Мельниченко Олександром Віталійовичем; к.е.н., доцентом Одеського національного політехнічного університету Чукурною Оленою Павлівною.
Жвавий інтерес викликав виступ вченого – асоційованого професора Тбіліського державного університету ім. Іване Джавахішвілі (Грузія) Гогіашвілі Шалви Михайловича. Він зазначив, що підтримка та збільшення інвестицій у вищу освіту і науку є першим кроком до вирішення питань економічного, соціального та політичного характеру. Також він висловив свою думку щодо проблем з реалізації євроінтеграційних прагнень України та Грузії, окреслив досягнення та перспективи Болгарії.
За результатами конференції було видано збірник доповідей, а її учасники отримали міжнародні сертифікати.
На заключному засіданні прозвучало чимало добрих слів на адресу оргкомітету конференції. Доброзичлива атмосфера, привітний прийом болгарських колег сприяли успіху міжнародної конференції. Подарунком же для гостей став фантастичний кейтеринг.
Найбільш пам’ятною стала екскурсія до порту та фінансового центру Болгарії м. Варна. Екскурсія по місту дала змогу відвідати найцінніші пам’ятки культури у Варні - Римські терми (руїни римських лазень періоду панування Риму на Балканах), кафедральний собор Успіння Богородиці та завітати до величезного Приморського парку, площа якого складає біля 80 га і тягнеться уздовж морського узбережжя. З оглядового майданчика відкривається неймовірний вид на надзвичайне величне місто з його старими вуличками, церквами, будинками, а також великим морським портом, який люб’язно зустрічає кораблі звідусіль.
У рамках програми мобільної конференції також було здійснено екскурсію по м. Бухарест (Румунія), що дозволило збагатити учасникам свої знання новою історичною, економічною та політичною інформацією.
Найбільше вразив палац Парламенту, який займає друге місце у всьому світі за площею. Він містить 6000 кімнат, від яких так і віє життям давніх часів.
Конференція мала статус мобільної, що передбачало не тільки зустрічі у конференційній залі Варненського економічного університету, але і дискусії та обговорення тем під час переїздів. Такі обговорення особливо запам’яталися, оскільки стосувалися тих явищ, які учасники конференції могли безпосередньо спостерігати під час руху автобуса, серед яких можна зазначити такі: екологічний менеджмент (організація прибирання та переробки сміття у містах), економічний та соціальний рівень країн (торгові марки особистого транспорту громадян певної країни, рівень цін на товари та послуги, у тому числі, місцевого виробництва), якість та рівень реклами, культура поведінки населення, організація транспорту та інше.
У цілому конференція стала вагомим внеском у формуванні компетенцій майбутніх фахівців, а саме: уміння діяти та бути успішними; здатність змінювати сфери діяльності, тобто професіональний універсалізм; мобільність; рішучість; відповідальність; здатність засвоювати і застосовувати знання в незнайомих ситуаціях; уміння вибудовувати комунікацію з іншими людьми.