Головна

About University / Новини університету / Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетів діяльності Херсонського національного технічного університету

Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетів діяльності Херсонського національного технічного університету

Візит сенатора Республіки Польща Станіслава Гогача та професора Люблінського католицького університету Славомира Партицького до ХНТУ

Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетів діяльності Херсонського національного технічного університету. Серед університетів-партнерів нашого вишу є багато світових лідерів, наприклад, Люблінський Католицький університет ім. Іоанна Павла ІІ (республіка Польща), з яким ХНТУ співпрацює ще з 2010 р.

Упродовж декількох днів на Херсонщині перебуває сенатор Республіки Польща Станіслав Гогач та професор Люблінського католицького університету ім. Іоанна Павла ІІ Славомир Партицький. У рамках свого візиту 27 лютого 2013 р. вони зустрілися з професорсько-викладацьким складом Херсонського національного технічного університету та поспілкувалися зі студентами факультету міжнародних економічних відносин.

Зустрічали почесних гостей перший проректор нашого університету Франц Борисович Рогальський, начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Василівна Маломуж та декан факультету міжнародних економічних відносин Віктор Володимирович Крючковський.

На початку зустрічі завідувач музею ХНТУ Любов Миколаївна Чиркова провела для польської делегації надзвичайно цікаву екскурсію, розповівши гостям про історію становлення, розвиток та сучасний стан університету, ознайомила з найвизначнішими досягненнями професорсько-викладацького складу та студентів вишу. По закінченні екскурсії гості зробили записи у книзі почесних гостей університету.

Далі С.Гогач та С.Партицький поспілкувалися зі студентами та викладачами університету. Діалог вийшов насичений та цікавий, адже аудиторія ставила виступаючим багато питань, на які отримувала ґрунтовні та вичерпні відповіді.

Сенатор Станіслав Гогач, звертаючись до студентів, зауважив, що у рамках свого візиту він зустрівся з керівництвом області та міста, польською діаспорою, а до ХНТУ завітав уже вдруге, і просто в захваті від гостинності херсонців, а особливо колективу нашого університету. У своїй промові польський посадовець ознайомив присутніх з особливостями політичної системи та сучасними суспільно-економічними процесами своєї країни. Студенти жваво ставили запитання сенатору, які, зокрема, стосувалися таких проблем: можливості працевлаштування іноземних громадян, які мають дипломи українських вишів; системи охорони здоров’я та надання медичних послуг; рівня заробітної плати та мінімального прожиткового мінімуму поляків; проблеми, з якими зіткнулась Польща на шляху входження до Європейського Союзу та ін.

Професор Славомир Партицький розповів студентам про етапи створення та становлення університету, який він представляє, зазначивши, що історія вишу бере свій початок ще з 1917 р., а також про сучасний стан польської системи освіти. Професор зауважив, що в Люблінському Католицькому університеті на сьогоднішній день навчається близько 21 тис. студентів з різних країн світу, у тому числі і з України. Студенти-іноземці мають широкі можливості для отримання вищої освіти в Республіці Польщі, а обов’язкове знання польської мови не є необхідною умову вступу, адже навчання може вестися і англійською.

Студентів ХНТУ цікавили питання, які стосувалися процедури вступу у польські вузи та умови, необхідні для отримання стипендії; розвитку і фінансування студентського самоврядування та громадських організацій; переліку професій, які на сьогоднішній день є найзатребуванішими у Польщі; стажування випускників, які не мають досвіду роботи; житлових умов та можливості суміщати навчання і роботу тощо.

Впевнені, що співпраця Херсонського національного технічного університету з Люблінським католицьким університетом і надалі буде плідною та даватиме корисні плоди у вигляді висококваліфікованих випускників, відомих вчених та корисних наукових розробок.

 

У музеї історії Херсонського національного технічного університету

 

Спілкування зі студентами та викладачами ХНТУ

 

Загальне фото з польською делегацією