Головна

About University / Новини університету / Міжнародні освітні програми та проекти – майбутнє науки та освіти ХХІ століття

Міжнародні освітні програми та проекти – майбутнє науки та освіти ХХІ століття

19 листопада 2013 року співробітники відділу міжнародних зв’язків ХНТУ зустрілися з молодими, перспективними та активними студентами факультету економіки та факультету технологій і дизайну. Основна мета такого зібрання – бажання активізації діяльності студентів університету у напрямку участі в міжнародних освітніх та наукових програмах і проектах.

Зустріч відбулася у формі семінару, на якому студенти мали можливість дізнатися більш детальну інформацію щодо напрямів міжнародної співпраці нашого університету, окрім цього кожен бажаючий міг задати питання та поділитися власним досвідом участі у підготовці та реалізації міжнародних проектів за грантовими програмами.

Начальник відділу міжнародних зв’язків, к.т.н., доцент Тетяна Василівна Маломуж, звертаючись до молоді, зауважила, що потенціал наших наукових та освітніх розробок є великим, але треба вчитися знаходити джерела фінансування для реалізації своїх ідей, а також шукати своїх однодумців за межами країни, адже справжня наука і освіта є вже цілком інтернаціональними категоріями. «На сьогоднішній день створено всі умови, аби ви могли втілювати у життя свої наукові ідеї, підвищувати рівень знання іноземних мов. Перед вами відкривається світ, потрібно лише мати жагу до знань, бажання самовдосконалюватись, навчаючись у провідних вузах Європи і світу.» – наголосила Тетяна Василівна.

Більш детально про умови участі у різного роду міжнародних програмах та проектах студентам розповів заступник керівника відділу міжнародних зв’язків, к.т.н., доцент, завідувач кафедри енергетики, електротехніки і фізики Баганов Євген Олександрович. Під час презентації він розповів про основні фонди для індивідуальних проектів, з якими працює відділ: німецьку службу академічних обмінів DAAD, Erasmus, програму ім. Жана Моне, програму академічних обмінів імені Фулбрайта та ін. Євген Олександрович також звернув увагу на особливості кожної з цих програм, наголосивши на тому, що робота у таких проектах дає можливість реалізовувати та розвивати себе, розширювати свій кругозір, знайомитися з культурою та традиціями інших країн та бути більш відкритим до світу та оточуючих.

Окремо Є.О. Баганов зупинився на основних аспектах подання запитів до програм обмінів студентів та фінансування досліджень молодих науковців. Також він дав студентам практичні поради щодо оформлення документів, необхідних для участі в різного роду освітніх програмах та проектах.

На семінар також завітали викладачі, аспіранти та студенти ХНТУ, які брали участь у такого роду програмах. Вони розповіли про власний досвід участі у міжнародних проектах та про ті перспективи, які після цього відкрилися для них особисто та для їхніх колег.

Наприкінці зустрічі учасники мали можливість задати всі питання, які їх цікавили та виникли під час семінару. «Сподіваємося, що ця зустріч стане початком плідної та результативної співпраці щодо підготовки та реалізації міжнародних проектів у стінах нашого університету» – підсумувала Тетяна Василівна Маломуж.

За інформацією щодо можливостей участі у міжнародних грантових програмах та проектах звертайтеся до відділу міжнародних зв’язків ХНТУ: каб. 224 (головний корпус), тел. (552) 32-69-74