НА ВУЛИЦІ СМІХУ

У 1-му корпусі ХНТУ 1 квітня було проведено виховний захід під назвою «На вулиці сміху». Мета заходу – ознайомлення студентів із традиціями святкування Дня сміху; розкриття естетичного сприйняття дійсності, розширення кругозору, виховування поваги до традицій різних народів. На нашій вулиці сміху було весело: суцільні жарти, гумор, костюмовані персонажі, фотозона, різноманітні конкурси.

Торкнемось історичного аспекту виникнення свята. В Україні День сміху користується особливою популярністю і любов'ю з боку населення. Існує кілька версій щодо створення Дня сміху. Деякі вважають, що це свято з'явилося ще в Стародавньому Римі, інші думають, що в Індії. Та найбільш вірогідною і правдивою версією вважається така, що це веселе свято було створено у Франції в XVI столітті, коли Новий рік перенесли з 1 квітня на 1 січня. Народ чекав подарунків від свого короля, але так і не дочекався. І назвали цей день Днем обману, однак після тривалих гулянь, люди почали жартувати один над одним, розігрувати одне одного, у підсумку цей день обернувся справжнім святом веселощів і гумору.

Якщо розглядати сміх з наукової точки зору, то варто відзначити, що в середині минулого століття навіть з'явилася наука гелотологія, засновником якої став американець Норман Казінс. День сміху святкується зараз у всьому світі, але ніде не є вихідним. У США його називають «святом серця, а не держави». До речі, професор Стенлі Теп із інституту здоров'я в Окхерсті (Каліфорнія), стверджує: «30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період – перші півроку після нападу, – і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя».

Тож смійтеся на здоров’я!