About University / Новини університету / Презентація книг у ХНТУ |
Презентація книг у ХНТУ
Created 17.05.2016 13:34
16 травня 2016 року в актовій залі Херсонського національного технічного університету (І корпус) у рамках проекту Українська Миротворча школа відбулася презентація книг Олександра Зінченка та Буяка Збіґнєва для студентів і викладачів навчальних закладів м. Херсона.
На зустрічі були присутні: заступник директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації Павло Гавриш; польський профспілковий діяч і політик, один з лідерів руху «Солідарність» Буяк Збіґнєв; координатор проекту Українська Миротворча школа Наталя Зубар; історик, журналіст, радник голови українського Інституту Національної пам’яті України Олександр Зінченко, перекладач Олександр Шевченко та студенти і викладачі навчальних закладів м. Херсона.
Розпочав зустріч вступним словом заступник директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації Павло Гавриш.
Наталя Зубар коротко розповіла про проект Українська миротворча школа і зазначила, що мета миротворчої освіти полягає в просуванні ідей миру і ненасильницького вирішення конфліктів через навчання, підтримку формування та розвитку місцевих громад. Було вказано, що мир в громадах запобігає зовнішнім конфліктам.
Історик, журналіст, радник голови Інституту Національної пам’яті України Олександр Зінченко коротко розповів про свої наукові лекції, допоміжним матеріалом для яких стали його книги «Польські олені, Обама і колективна пам’ять українців», «Чому в Україні високі паркани?». У своєму виступі Олександр Зінченко підняв питання про те, як минуле впливає на сьогоднішній день. Він зазначив, що минуле має свою силу, має своє тяжіння, воно діє, як гравітація, через культуру, традиції і інші речі, і це проявлятиметься в найнесподіваніших речах. Ще одна проблема, якої торкнувся історик, була проблема довіри. «Можна досить впевнено стверджувати, що економічна відсталість у світі значною мірою зумовлена відсутністю взаємної довіри. Тож українцям треба навчитися встановлювати довіру і порозуміння».
Польський досвід суспільних порозумінь представив польський профспілковий діяч і політик, один з лідерів найуспішнішої мирної революції в Європі, автор книги «Суспільні порозуміння – феномен європейської культури» Буяк Збіґнєв.
Суспільне порозуміння – це суто європейський винахід, і якщо він існує на інших континентах, то тільки як різновид європейського експорту. Що є такого в історії та культурі Європи, що саме тут народився та розвинувся цей унікальний суспільно-політичний феномен? В чому є унікальність, яка дає євроатлантичному просторові істотну перевагу над іншими цивілізаційними просторами? Ця книга, може бути цікава всім, хто хоче зрозуміти, чому Україна вибрала шлях в євроатлантичний світ.
Перекладач книги Буяка Збіґнєва «Суспільні порозуміння – феномен європейської культури» з польської мови Олександр Шевченко розповів присутнім про те, як перекладав книгу, які були труднощі перекладу, що здивувало і зазначив, що треба вчити мови, щоб інтелектуально розвиватися.
Даний захід був не просто презентацією. Це була презентація-діалог. Студенти і викладачі мали змогу задавати питання, наприклад, яка була мета написання книг, що спонукало, скільки треба часу, щоб написати книгу. Також були питання політичного плану: як Польщі вдалося швидше реформуватися, коли в 90-х роках вона жила гірше, ніж Україна і чи потрібен Україні такий же круглий стіл порозумінь? Студенти і викладачі брали активну участь в обговоренні, дискутувати і мали можливість в подарунок отримати представлені книги.
Захід видався цікавим і корисним.