Головна

About University / Новини університету / Вебінар на тему "ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ СИЛ, АПАТІЯ, СЛАБКІСТЬ, БЕЗПОРАДНІСТЬ?

Вебінар на тему "ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ СИЛ, АПАТІЯ, СЛАБКІСТЬ, БЕЗПОРАДНІСТЬ?

27 травня 2022 року проведено вебінар на тему "ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ СИЛ, АПАТІЯ, СЛАБКІСТЬ, БЕЗПОРАДНІСТЬ?" Його метою було зниження рівня стресу, активізація внутрішніх ресурсів, підвищення психологічної стійкості студентської молоді та викладачів Херсонського національного технічного університету, Чернівецького торгівельно-економічного інституту та Хмельницького національного університету під час воєнного стану.

Спікером вебінару стала практикуючий психолог, гештальт-терапевт, д.е.н., професор кафедри менеджменту, маркетингу і туризму ХНТУ Корчевська Лілія.

Під час вебінару пані Лілія розповіла, що війна є травматичною подією для всіх, тому що загрожує життю, здоров'ю та втраті волі. І відчувати безпорадність, апатію і безсилля є нормальним у не нормальній ситуації. На нейрофізіологічному рівні ці почуття захищають нервову систему й психіку від гіперзбудження. Адже наш організм еволюційно запрограмований на виживання.

Також провела практики по роботі з безпорадністю, на активацію внутрішніх ресурсів «Я дорослий» та на стабілізацію «Спокійне місце внутрі мене», які базуються на методах тілесно-орієнтованої терапії.

Відповідаючи на запитання учасників вебінару, спікерка порадила:

- дотримуватись інформаційної гігієни;

- завести щоденник війни (особливо для тих, хто відчуває самотність);

- вести фізично активний образ життя та дихати свіжим повітрям;

- дотримуватись розпорядку дня та питного режиму, регулярно їсти та спати (не мен

ше 7-8 годин);

- оточувати себе приємними людьми, створювати внутрішньосімейні ритуали, просити підтримки та допомоги у близьких, друзів, психотерапевта (зараз багато з них надають безкоштовну кризову допомогу);

- допомагати іншим людям/тваринам, адже людям з соціально активною позицією легше пережити стрес;

- бути винахідниками, які перебувають у пошуку рецептів людської радості, адже гормони радості корисні для відновлення й накопичення сил. Мотивуйте інших на щастя;

- робіть 5 фото кожний день, в яких є ЖИТТЯ.