About University / Новини університету / Відкриття виставки декоративно-прикладної творчості етнічних німців України в ХНТУ |
Відкриття виставки декоративно-прикладної творчості етнічних німців України в ХНТУ
Created 24.09.2015 10:05
23 вересня 2015 року в Херсонському національному технічному університеті відкрилася виставка декоративно-прикладної творчості етнічних німців України.
З покоління в покоління передавалися секрети рукоділля. Наші предки чого тільки не вміли: пряли, ткали, шили, вишивали, в’язали гачком і на спицях.
Так – було одвіку. Так – має бути довіку: зберегти, передати давні традиції нащадкам – святий обов’язок старшого покоління. Саме в цьому переконані організатори виставки декоративно-прикладної творчості етнічних німців України, що відкрилася 23 вересня і діятиме до 5 жовтня 2015 року за сприяння кафедри теорії і практики галузевого перекладу, кафедри дизайну ХНТУ, центру німецької мови «Partnershaft», Херсонського міського центру німецької культури.
Виставка проходить у рамках проекту «Дні Німеччини в Україні» згідно із Херсонським міським і Миколаївським обласним центрами німецької культури.
Відкрив захід вітальним словом перший проректор ХНТУ Розов Юрій Георгійович. Він зазначив, що проведення цієї виставки в Херсонському національному технічному університеті стало традиційним і висловив сподівання, що цей творчий проект зацікавить не тільки студентів, а й мешканців Херсона.
Голова міського центру німецької культури Лариса Миколаївна Дворникова подякувала ректорату ХНТУ за плідну співпрацю і допомогу в організації заходу.
Керівник школи третього віку «Silberzeit» Лазебна-Циммер Лідія Вікторівна наголосила на тому, що виставка є значимою для зв’язку поколінь, адже важливо саме через мистецтво, ремесла прищеплювати молоді любов до рідної землі, батьківського дому, пошану до батьків.
Керівник Миколаївського обласного центру німецької культури Цегельний Дмитро Анатолійович розпочав свій виступ розповіддю історії славетного роду Шардт – етнічних німців із Миколаївщини. Саме вони із покоління в покоління передавали таємницю чарівної нитки у вишивці килимів.
Цегельний Д.А. також зазначив, що в епоху глобалізації важливим є збереження генетичної пам’яті кожного роду.
Саме таку думку поділяє і Шардт Ангеліна Сергіївна – голова Союзу німців України, віце-президент Асоціації німців України, керівник РІЦ Південного регіону України.
– До організації виставки мене спонукала генетична пам’ять мого роду. Як найбільший і найцінніший скарб дісталася мені прабабусина весільна сукня і вишиті серветки. Сукня вишита в техніці мережка. Нічого вишуканішого й витонченішого я не бачила в жодному музеї (як і килим, вишитий чотирма поколіннями мого роду). Вірю в розповіді про моїх предків, котрі й справді схожі на легенди.
На виставці презентовані унікальні роботи родини Шардт, членів Херсонського міського центру німецької культури, Миколаївського обласного центру німецької культури, школи третього віку «Silberzeit»: вишиті килими, вироби з бісеру, в’язані гачком серветки, флористика.
Усіх бажаючих було запрошено на перший майстер-клас «Вишивка килимів».
Отже, виставка декоративно-прикладної творчості етнічних німців України – це той проект, завдяки якому можливе збереження і передача молодому поколінню українців народних ремесел, згуртування старшого покоління і молоді в сильний осередок для захисту своїх національних інтересів.
Низький уклін тим, хто зберігає славетні традиції роду, надихає творчістю нащадків, навчає нову когорту молодих майстрів.
Відрадно, що Херсонський національний технічний університет відновлює і збагачує такі творчі проекти, плоди яких для майбутніх поколінь матимуть велике значення.