Department news and events

АКРЕДИТОВАНО ОНП «ЕКОНОМІКА» ІІІ (ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

14 травня 2024 року відбулось засідання Національного агентства із забезпеченням якості освіти, на якому було прийнято рішення про акредитацію освітньо-наукової програми «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (РhD).

ОНП «Економіка» у Херсонському національному технічному університеті є високоякісною, добре організованою та відповідає сучасним стандартам. Ця відзнака є результатом діяльності, яка відповідає вимогам якості освітнього процесу. Освітньо-наукова програма готує аспірантів до наукової, викладацької та професійної діяльності у галузі економіки. Сприяє розвитку їхнього наукового потенціалу й активно підтримує наукову діяльність університету.

Валерія Ворошило про курс в Італії: нові знання і міжнародний досвід

З 5 по 14 березня 2024 року у м. Лечче, Італія пройшов навчальний курс проєкту «Inclusive Community Storytelling». Наша студентка, Валерія Ворошило, здобувач другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 051 Економіка, взяла в ньому участь і ділиться своїми враженнями про курс, спрямований на залучення молоді до демократичного життя: «На проєкті ми дізналися багато нового і отримали досвід в різних сферах. Під час ворк-шопів ми писали історії, створювали відео та колажі. Кожна із країн-учасників представила себе і розповіла трохи про свою країну за допомогою вікторини. Такі проекти дають чудову нагоду дізнатись щось нове, познайомитись з людьми з інших країн, а також мати змогу попрактикуватися в англійській та трохи вивчити інші мови. Я раджу всім намагатися брати участь у таких проектах, бо це можливо тільки тоді, коли ми студенти, потім вже буде важко отримати такий шанс».

Співпраця для відродження: робота 5 секції ІІ МНПК "Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні регіонів України"

Закінчила роботу ІІ міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні регіонів України». Секція «Соціально-економічні та управлінські аспекти регіонального розвитку в умовах повоєнного відродження» об’єднала представників науки і бізнесу в питаннях економіки, фінансів, менеджменту і безпеки регіонів країни. В роботі секції прийняли участь викладачі та аспіранти кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки.

Вітаємо з успішним проходженням акредитації освітньої програми «ЕКОНОМІКА» початкового рівня вищої освіти

16 квітня 2024 року відбулося засідання Національного агентства із забезпечення якості освіти, на якому було підтримано рішення про успішне проходження Херсонським національним технічним університетом акредитації за освітньо-професійною програмою «Економіка», спеціальність 051 «Економіка», початкового рівня вищої освіти (короткий цикл). Це ще раз підтверджує високий рівень викладання, ефективної комунікації зі стейкхолдерами та прозорість взаємодії зі здобувачами освіти.

Кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки запрошує на щорічну міжнародну конференцію

Шановні колеги, студенти та молоді дослідники!

Кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки запрошує взяти участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнозні сценарії та перспективи розвитку», яка відбудеться на базі Херсонського національного технічного університету (м. Херсон – м. Хмельницький, Україна)18-19 квітня 2024 року у дистанційному форматі.

Формування професійної майстерності: педагогічна практика аспірантів спеціальності 051 Економіка

Впродовж березня у межах освітньої складової підготовки докторів філософії, відповідно до програми педагогічної практики, яка розпочалася у другому семестрі 2023-2024 навчального року, аспірантка кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки Тетяна Осадча під керівництвом д.е.н., професора Любові Боровік проводила заняття з дисципліни «Економіка територіальних громад» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Запрошуємо студентів технічних та гуманітарних спеціальностей для отримання другої спеціальності

У КОЖНОГО СТУДЕНТА, ЩО НАВЧАЄТЬСЯ У ХЕРСОНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ Є МОЖЛИВІСТЬ ЗДОБУТИ ПАРАЛЕЛЬНО ДРУГИЙ ФАХ ЗА ТОЙ САМИЙ ЧАС НАВЧАННЯ.

👨‍🎓 Паралельна освіта розширить ваші знання, навички і можливості для особистісного та професіонального зростання.

👨‍🎓 Оптимізований навчальний план дає змогу студенту паралельно здобувати фах за різними спеціальностями одночасно.

👨‍🎓 Ви можете навчатися за двома спеціальностями паралельно, а після закінчення навчання ви матимете фахові знання та отримаєте 2 дипломи бакалавра!

І ЦЕ ВСЕ ЗА 4 РОКИ!

«Сучасний викладач»: Інтенсивні воркшопи для професійного зростання

Наші викладачі прагнуть забезпечити здобувачам доступ до якісного онлайн-навчання та допомогти студентам отримати необхідні знання та навички для досягнення успіху у професійній діяльності та особистому житті, а тому невтомно збагачують свої професійні знання, беручи участь у заходах з підвищення кваліфікації. І наступним заходом, який відвідали доцент Наталія Олійник і старший викладач Наталія Мєшкова-Кравченко стала програма воркшопів «Сучасний викладач», організована всеукраїнським проектом «Uni-Biz Bridge», метою якого є побудувати міст взаємодії між бізнесом та ЗВО України.

Професійне керівництво соціальним бізнесом: відкриття ОПП «Соціальне підприємництво та соціально-економічна безпека»

Анонсуємо започаткування нової освітньо-професійної програми «Соціальне підприємництво та соціально-економічна безпека» спеціальності 231 Соціальна робота, реалізацію якої кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки планує забезпечувати разом із кафедрою Загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін.

Ринок праці у фокусі: інсайти від випускників на PROFI BOOM

9️-го лютого відбулася щорічна міжуніверситетська інфоакція «PROFI BOOM» - цікавий та сучасний формат, в рамках якого випускники ХНТУ минулих років ділилися власним досвідом зі студентами щодо працевлаштування та лайфхаками проходження співбесід та конкурсів. Серед спікерів цього заходу з цікавими доповідями виступили випускниці нашої кафедри: Олена Бембель, - аналітик, економіст ТОВ «Полімер-Лак» та Наталія Луб’яна - заступник начальника відділу організації мікрокредитування Ощадбанку. Доповідачки були одностайні в тому, що свого часу вони зробили вірний вибір, обравши спеціальність «Економіка», а отримані ними знання допомогли їм з вибором професії та подальшим кар’єрнім зростанням, адже вища освіта є необхідною умовою для кар'єри і стартовим майданчиком до професіоналізму.

ЗИМОВА ЕКОНОМІЧНА ШКОЛА «УКРАЇНА-ЄС»: ТОРУЄМО ШЛЯХ ДО ВСТУПУ ЧЕРЕЗ РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР

Викладачі, аспіранти та магістри кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки взяли участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» від ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету.

РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ: ЗИМОВІ КАНІКУЛИ ЕКОНОМІСТІВ

У зимовий канікулярний період здобувачі вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» ХНТУ мали безліч можливостей щоб реалізувати індивідуальні творчі здібності та підвищити рівень підготовки, виконуючи індивідуальні завдання. Адже саме виконання індивідуальних завдань сприяє поглибленню і закріпленню теоретичних знань, отриманих здобувачами при прослуховуванні лекцій та самостійному вивченню дисциплін, виробленню навичок аналізу економічних явищ та процесів. Керівники індивідуальних завдань, Наталія Олійник та Алла Тарасюк заздалегідь ознайомили студентів з порядком вибору та виконання індивідуального завдання, проінформували про строки проведення індивідуальних занять та консультацій.

Участь у вебінарі «Проєкти для ЗВО: від ідеї до успішної реалізації» від ГО "Прогресильні"

Викладачі нашої кафедри – д.е.н., професор Наталія Шандова, к.т.н., доцент Наталія Олійник і старший викладач Наталія Мєшкова-Кравченко отримали чудову нагоду поспілкуватись з колегами на вебінарі та заглибитись у тему грантових проєктів та їх розвитку, адже нині ця тема є вкрай актуальна для закладів вищої освіти і є одним з пріоритетних напрямків залучення фінансування для розвитку. Викладачі нашої кафедри – д.е.н., професор Наталія Шандова, к.т.н., доцент Наталія Олійник і старший викладач Наталія Мєшкова-Кравченко отримали чудову нагоду поспілкуватись з колегами на вебінарі та заглибитись у тему грантових проєктів та їх розвитку, адже нині ця тема є вкрай актуальна для закладів вищої освіти і є одним з пріоритетних напрямків залучення фінансування для розвитку. Вебінар на тему «Проєкти для ЗВО: від ідеї до успішної реалізації» за ініціативи Острівця Прогресильності ХНТУ провела Тетяна Коноваленко - членкиня та спів-кординаторка напряму «Фандрайзинг» ГО «Прогресильні», к.п.н., доцент, проректорка з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.

А сьогоднішній Міжнародний день жінок та дівчат в науці є гарною нагодою відзначити представниць нашої кафедри: ви – надзвичайно талановиті жінки , які своєю працею надихають нас усіх і роблять кращим наш університет. Нехай Міжнародний день жінок та дівчат в науці буде для вас ще однією нагодою пишатися своїми досягненнями та знаходити нові джерела натхнення для подальших наукових здобутків.

Безпека разом: навчально-тренувальний інтерактив з цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації в ХНТУ

Нещодавно в Херсонському національному технічному університеті колектив нашої кафедри в онлайн-форматі відвідав спеціальне об'єктове тренування з цивільного захисту «Дії сил цивільного захисту ХНТУ при виникненні надзвичайних ситуацій воєнного характеру». І викладачам і персоналу кафедри важливо знати і розуміти, як ми всі разом можемо бути підготовлені до непередбачуваних ситуацій, особливо з урахуванням військового вторгнення в Україну.

Оптимізація дистанційного навчання: думки та ідеї від студентської молоді ХНТУ

Із неймовірним захопленням ділимось із Вами враженнями від відвідування онлайн-воркшопу «Трансформація навчання: використання інтерактивних методів», що відбувся 19 січня в Херсонському національному технічному університеті на платформі Zoom.