Головна

Structure / Кафедри університету / Department of Economics, Entrepreneurship and Economic Security / ВСТУПНИКУ / БАКАЛАВР (спеціальність 231 "СОЦІАЛЬНА РОБОТА")

БАКАЛАВР (спеціальність 231 "СОЦІАЛЬНА РОБОТА")

Враховуючи широкий спектр завдань, з якими зіштовхуються люди в сучасному суспільстві, фахівці із соціальної роботи відіграють важливу роль у підтримці й допомоги людям, що перебувають у важких ситуаціях, у створенні сприятливого й підтримуючого середовища для їхнього розвитку й благополуччя.

Соціальні працівники – це фахівці, що володіють професійними знаннями, навичками й компетенціями в області соціальної роботи. Вони працюють із різними групами людей і співтовариствами, щоб допомогти їм подолати соціальні труднощі, поліпшити якість життя й досягти своїх цілей.

Випускники спеціальності 231 «Соціальна робота», можуть працювати:

  • соціальним працівником;
  • працівником соціальних служб, організацій та закладів соціального обслуговування;
  • спеціалістом з надання соціальних послуг в державних і недержавних організаціях;
  • інспектором з соціальної допомоги;
  • фахівцем з дослідження ринку та вивчення суспільної думки;
  • менеджером у соціальній сфері;
  • менеджером із соціальної та корпоративної відповідальності;
  • менеджером соціального проектування;
  • помічником керівників підприємств, установ, організацій в сфері соціальної роботи;
  • завідувачем центру (молодіжного, реабілітаційного, корекційного та ін.).

Основні напрямки діяльності соціальних працівників:

  • проведення соціальної діагностики: аналіз ситуації клієнта, визначення його потреб, ресурсів і проблем для розробки індивідуального плану підтримки;
  • надання консультацій і підтримки: надання емоційної й практичної підтримки клієнтам у вирішенні їх проблем, обговорення альтернативних варіантів дій і розробка стратегій змін;
  • розробка й реалізація програм допомоги: створення й реалізація програм і проектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем і поліпшення якості життя груп або співтовариств;
  • соціальне планування й розвиток: участь у розробці й реалізації стратегій і програм розвитку соціальної сфери, участь у моніторингу й оцінці їх ефективності.
  • робота із кризовими ситуаціями: надання допомоги в кризових ситуаціях, таких як втрата роботи, бідність та інші.

Соціальні працівники можуть працювати в різних сферах, включаючи державні й недержавні організації, освітні установи, медичні установи, благодійні фонди, міжнародні організації й інші.

Стати соціальним працівником ви можете одержавши ступінь вищої освіти «бакалавр з соціальної роботи» у Херсонському національному технічному університеті.

Бакалаврський рівень – це перший рівень вищої освіти, який є базовим і триває 3 роки 10 місяців. Основна характеристика бакалаврського рівня – це практико-орієнтоване навчання. Студент, надалі «бакалавр», одержує фундаментальну підготовку в галузі знань по обраному напрямку. По закінченню даного рівня, випускникові видається диплом державного зразка про вищу освіту із присвоєнням ступеня «бакалавр».

Студенти, що зараховані на спеціальність 231 «Соціальна робота» бакалаврського рівня (Bachelor of Social Work) навчаються за освітньо-професійною програмою «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека».

ОПП «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека» спрямована на підготовку універсальних фахівців з соціальної роботи, які мають навички управління соціальними процесами, у тому числі соціально-економічної безпеки, та спроможні до участі в соціальних проєктах, до організації власного соціального бізнесу, до розв’язання складних спеціалізованих завдань й проблемних ситуацій щодо організації і ведення бізнесу у соціальній сфері.

Соціальний бізнес - це форма лідерства, яка змінює способи вирішення проблем у глобальному й місцевому масштабі. Фахівці застосовують інноваційні й творчі підходи для вирішення різних проблем: від бідності до відсутності доступу до освіти, охорони здоров'я й гідної роботі. Ці методи дозволяють фахівцям із соціального бізнесу розробляти й впроваджувати революційні рішення соціальних проблем й мати довгострокову орієнтацію.

Що вивчають майбутні «Бакалаври із соціальної роботи»?

Навчання за спеціальністю 231 «Соціальна робота» передбачає вивчення обов’язкових та вибіркових дисциплін.

До складу обов’язкових дисциплін освітньо-професійної програми «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека» включені дисципліни, серед яких:

  1. Соціальна політика
  2. Соціальна психологія
  3. Соціальна економіка
  4. Методи соціальної роботи
  5. Менеджмент у соціальній сфері
  6. Правові основи соціальної роботи
  7. Соціальний бізнес
  8. Система організації соціальних служб
  9. Соціально-економічна безпека
  10. Соціальні програми та фандрайзинг
  11. Моніторинг і оцінювання соціальних проєктів
  12. Інновації в соціальній роботі
  13. Міжнародні і національні практики створення та впровадження соціальних проєктів
  14. Соціальний захист та соціальне страхування тощо.

Навчання за спеціальністю 231 «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека» дозволяє студенту сформувати індивідуальну освітню траєкторію з вибіркових дисциплін.

Каталог вибіркових дисциплін освітньо-професійної програми «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека»:

  1. Основи здорового способу життя;
  2. Соціальна робота в умовах надзвичайних ситуацій та соціальної нестабільності;
  3. Теорія і практика волонтерської діяльності в Україні та світі;
  4. Основи соціально-правового захисту особистості;
  5. Соціальна філософія;
  6. Екоетика;
  7. Соціальна робота у громадах;
  8. Державне регулювання системи соціального захисту України;
  9. Соціальна структура суспільства;
  10. Соціальна робота у сфері зайнятості;
  11. Стійкий розвиток;
  12. Людський розвиток та оточуюче середовище;
  13. Управління людським потенціалом;
  14. Економічне мислення в соціальній роботі;
  15. Принципи економіки;
  16. Економічна політика;
  17. Економіка та організація інноваційної діяльності у соціальній сфері;
  18. Бізнес для соціальних змін;
  19. Стратегії безпеки в регіоні;
  20. Управління соціальними ризиками.

По закінченню навчання студенти складають атестаційний екзамен зі спеціальності та виконують кваліфікаційну роботу бакалавра, яка передбачає розв’язання складної спеціалізованої задачі або практичної проблеми у соціальній сфері із застосуванням теорії і методів соціальної роботи.

 
 

Перевагами освітньої програми «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека» спеціальності 231 «Соціальна робота» є:

  • розвиток соціальних компетенцій: фахівці з соціальної роботи здобувають навички й знання по роботі з людьми, адаптації до різних соціальних і культурних середовищ, уміння взаємодіяти з різноманітними клієнтами й вирішувати соціальні проблеми;
  • розвиток соціального бізнесу: освітня програма дозволяє студентам вивчити принципи соціального бізнесуй створення соціальних стартапів. Фахівці із соціальної роботи можуть використовувати свої знання й навички для організації соціальних проектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем і створення соціальних інновацій;
  • підтримка вразливих груп: освоюючи освітню програму «Соціальний бізнес та соціально-економічна безпека» студенти навчаються пошуку інноваційних підходів щодо підтримки вразливих груп, таких як люди з обмеженими можливостями, бездомні, біженці й інші. Фахівці із соціальної роботи можуть використовувати свої знання й навички для створення й реалізації проектів по соціальній адаптації й інтеграції цих груп у суспільство;
  • робота в міжнародному контексті: фахівці із соціальної роботи з вищою освітою в області соціального бізнесуй соціально-економічної безпеки можуть успішно працювати в міжнародних організаціях, неурядових організаціях, міжнародних проектах і програмних ініціативах, які спрямовані на підтримку вразливих груп і розвиток соціального бізнесу;
  • можливості кар'єрного зростання: фахівці із соціальної роботи з досвідом роботи в області соціального бізнесу та соціально-економічної безпеки мають широкі можливості для кар'єрного росту й професійного розвитку в області соціального сектору, а також у приватному й державному секторах економіки.
 

Стань кваліфікованим соціальним працівником, здатним виховати в людях упевненість у своїх силах вирішувати проблеми!

 

Ознайомтеся з іншими освітніми програмами кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки

 

Провідні викладачі освітньо-професійної програми:

 

Шандова Наталія Вікторівна – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки

Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт

Автор навчальних посібників:

  • Методи прийняття управлінських рішень: навчально-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни. Кривий Ріг: «Видавничий дім», 2010. – 174 с. Рекомендовано МОНУ (Лист №1/11-10739 від 12.11.2010р.)
  • Соціальна відповідальність: навчальний посібник. / Н. В. Шандова, Г. В. Жосан. – Херсон: ПП Вишемирський В.С., 2015. – 308 с.

Міжнародне стажування: Malopolska School of Public Administration, Cracow University of Economics, International postgraduate practical internship: «New and innovative teaching methods»

 

БоровікЛюбов Володимирівна – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки

Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт

 

Берегова Галина Дмитрівна – доктор філософських наук, професор кафедри загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін.

Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт.

Автор навчальних посібників:

  • Берегова Г.Д. Соціологія: Частина перша. Історія соціології: Навчальний посібник;[гриф МОН України] / Г.Д.Берегова. – Херсон: Айлант, 2011. – 322 с.
  • Берегова Г.Д. Українська мова (за професійним спрямуванням): Навчально-методичний посібник; [гриф МАП України] / Г.Д.Берегова. – Херсон: «Олді-плюс», 2011. – 340 с.
  • Берегова Г.Д. Біологічні трактати Аристотеля: Посібник з біофілософії / Г.Д.Берегова. – Херсон: Айлант, 2015. – 58 с.
         
 

Венгер Олена Олексіївна - кандидат технічних наук, доцент кафедри загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін. Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт

 

Олійник Наталія Миколаївна – кандидат технічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки,

Учасник тренінгу The International Scientific Internship «Methodology and Innovative Business Tools of Foresight Management» (Tbilisi, Georgia). Training program for the scientific and pedagogical staff, which took place at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Certificate of Completion № 1009, 24-30 October, 2017

Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях

Автор навчально-методичного посібника: Бізнес-планування : Навчально-методичний посібник / С.М. Макаренко, Н.М. Олійник. – Херсон: ТОВ «ВКФ «СТАР» ЛТД», 2017. – 224 с

 

Тарасюк Алла Василівна - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки

Автор наукових, навчально-методичних робіт

Автор навчального посібника: Потенціал і розвиток підприємства: навчальний посібник / Шарко М.В., Мєшкова-Кравченко Н.В., Тарасюк А.В. – Херсон: ФОП Вишемирський В.С., 2018 – 218 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №8 від 27.04.2017р.).

 
 

Момоток Олена Миколаївна - старший викладач кафедри загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін

Автор навчально-методичних посібників:

  • Філософія: етико-психологічні аспекти: навчально-методичний посібник / М. Е. Фролова, Н. А. Кругла, О. О. Романовський, О. М. Момоток. – Херсон: Книжкове видавництво ФОП Вишемирський В. С., 2021. – 127 с.
  • Мовна культура українського ділового мовлення: навчальний посібник для студентів закладів вищої освіти : навч. посібн. / Л.О. Козакова, І.В. Чебикіна, О.М. Момоток – Херсон: Книжкове вид-во ФОП Вишемирський В.С., 2022. – 217 с.
 

Мєшкова-Кравченко Наталія Віталіївна — старший викладач кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки,

автор наукових, навчально-методичних робіт

Автор навчальних посібників:

  • Організація виробництва: навчальний посібник / Семернікова І.О., Мєшкова-Кравченко Н.В., Коверга А. В. – Херсон. ЧП «ЛТ –Офіс», 2011. – 275 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №4 від 03.03.2009 р.);
  • Економіка підприємства (Частина 1): навчальний посібник / Шарко М.В., Мєшкова-Кравченко Н.В., Радкевич О.М. – Херсон; ОЛДИ-ПЛЮС, 2014 – 436 с. Рекомендовано МОНУ (лист №1/11-11475від 12.07.2013р.;
  • Економіка підприємства (Частина 2. Практикум): навчальний посібник / Шарко М.В., Латкіна С.А., Мєшкова-Кравченко Н.В. – Херсон; ОЛДИ-ПЛЮС, 2016 – 276 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №5 від 31.03.2016 р.).
  • Потенціал і розвиток підприємства: навчальний посібник / Шарко М.В., Мєшкова-Кравченко Н.В., Тарасюк А.В. – Херсон: ФОП Вишемирський В.С., 2018 – 218 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №8 від 27.04.2017р.).
 

Ми зберегли всі кращі традиції підготовки бакалаврів з економіки, але вписали їх у сучасні умови, доповнили новим інструментарієм. Подивіться наш фотоальбом на сайті кафедри. На цих фото можете знайти своїх знайомих, дізнаєтеся про своїх майбутніх викладачів.

Освітні програми спеціальності 051 «Економіка» створені в процесі співробітництва з роботодавцями, зокрема, з міською, обласною радою м. Херсона, провідними підприємствами міста і області, ураховує сучасний стан економіки і її головні тренди.

 

Правила прийому до ХНТУ у 2024 році

 

Контактна інформація

Херсонський національний технічний університет,

кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки.

Телефон для довідок: (095) 545-53-56 Олійник Наталія Миколаївна

kafekon@kntu.net.ua

Facebook

Instagram