Головна

Structure / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Актуальні проблеми обліку, аудиту, оподаткування та аналізу в умовах міжнародної інтеграції» (спеціальність 071) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ, АУДИТУ, ОПОДАТКУВАННЯ ТА АНАЛІЗУ В УМОВАХ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ, АУДИТУ, ОПОДАТКУВАННЯ ТА АНАЛІЗУ В УМОВАХ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

17 травня 2024 року відбулося чергове засідання студентської наукової проблемної групи «Актуальні проблеми обліку, аудиту, оподаткування та аналізу в умовах міжнародної інтеграції» на актуальну тему: «Фінансова стійкість як фактор забезпечення фінансової стабільності роботи підприємства». Модератором засідання була доцент кафедри, канд. екон. наук, доцент Тетяна ПІНЧУК.

Для зв’язку зі студентами використовували платформу ZOOM.

На початку засідання привітали з перемогою у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році за напрямом «Облік і оподаткування», здобувачку 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Анну КУМЕЙКО. Анна виконала наукову роботу на актуальну тему «Сучасний стан та проблеми обліку земельних ділянок підприємства» під керівництвом ст. викладач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Наталії СТЕФАНОВИЧ і отримала Диплом ІІ ступеня.

Також у ході засідання були презентовані результати наукових досліджень здобувачів спеціальності 071 «Облік і оподаткування»: здобувачки 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Гуменюк Олександри Олексіївни та здобувачки 1 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (за скороченим терміном навчання) Прокоп’євої Софії Андріївни.

Гуменюк О. зауважила, що сьогодні все більше підприємств складають звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ). Перехід на МСФЗ передбачає, що компанія має скласти свою фінансову звітність так, ніби завжди використовувала МСФЗ, застосовуючи повний ретроспективний перерахунок. Для цього підприємство повинне на дату вступного балансу провести трансформацію своїх активів та зобов'язань відповідно до вимог МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності».

Результати дослідження стали основою для написання наукових тез під керівництвом к.е.н., доцента Пінчук Т.А., які були направлені на ІІІ міжнародну науково–практичну конференцію «Тенденції та перспективи розвитку менеджменту в умовах глобальних викликів», яка відбудеться 30 травня 2024 р. (м. Херсон - м. Кропивницький).

Прокоп’єва С. проводила дослідження під керівництвом к.е.н., доцента Єремян О.М. і підготувала наукові тези на тему «Заходи щодо ухилення від сплати податків в Україні в контексті глобалізації економіки».

Під час виступу на засіданні гуртка, здобувачка зауважила, що в процесі економічних змін в Україні виникла необхідність у визначенні злочинів, пов’язаних зі сплатою податків. Тіньова економіка нашої держави з кожним роком набирає оборотів і становить, за деякими оцінками, більшу частину ВВП, тому ухилення від сплати податків є рушійною силою, що може значно послабити економіку України.

Під час засідання виникла жвава дискусія, обмін думками і за результатами обговорень виступу рекомендовано Прокоп’євій С. оформити тези доповідей та прийняти участь у ХVІ міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні кризові явища в економіці та проблеми облікового, контрольного та аналітичного забезпечення управління підприємством», яка відбудеться у Луцькому національному технічному університеті 25 травня 2024 року.

Наукова робота студентів є надзвичайно важливою та необхідною складовою їхньої освіти і сприяє розвитку критичного мислення, дослідницьких навичок та творчого підходу до вирішення проблем. Через здійснення наукових досліджень студенти вивчають нові теми, поглиблюють свої знання та розвиваються як фахівці у професійній галузі.