Structure / Кафедри університету / Комп'ютерних систем та мереж / Історія кафедри |
Історія кафедри
Історія заснування та становлення кафедри інформаційних технологій відображає загальну історію розвитку Херсонського національного технічного університету. За цей період неодноразово змінювалась назва та склад науково-педагогічного персоналу. Першоджерелами формування сучасного складу кафедри інформаційних технологій у 1978 році в тодішньому Херсонському індустріальному інституті стали кафедри «Вищої математика» та «Автоматизації виробничих процесів». Новостворена кафедра отримала назву - «Обчислювальної техніки і прикладної математики», яку очолив кандидат технічних наук, доцент В.Є. Ходаков.
Протягом 20 років для забезпечення потреб регіону у фахівцях інформаційного спрямування, викладачами кафедри здійснювалась підготовка спеціалістів з програмного забезпечення, електронних обчислювальних машин, комплексів, систем та мереж.
З розвитком суспільства техногенні процеси набирали обертів, - економічні процеси потребували впровадження інформаційних технологій. Виявивши актуальні потреби сучасності того періоду, з 1996 року розпочинається підготовка фахівців за спеціалізацією «Інформаційні технології в менеджменті». що згодом трансформувалась у спеціальність «Економічна кібернетика».
10.12.2002 року рішенням Вченої ради Херсонського державного технічного університету зі складу кафедри «Інформаційних технологій» відокремлено кафедру «Економічна кібернетика». де першим завідувачем стала д.т.н., професор Надія Андріївна Соколова.
У 2013 році, у зв’язку з відкриттям нової магістерської програми «Управління проектами», кафедра отримала назву «Економічної кібернетики та управління проектами».
В результаті структурної реорганізації професорсько-викладацького складу двох кафедр «Інформаційних технологій» та «Економічної кібернетики та управління проектами» з 1 вересня 2018 року створена випускова кафедра «Інформаційних технологій», що очолила кандидат технічних наук, доцент Райко Галина Олександрівна. На кафедрі здійснюється підготовка за наступними спеціальностями: 123 Комп’ютерні системи та мережі на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях, 126 Інформаційні системи та технології на першому (бакалаврському) рівні за освітньо-професійною програмою «Інформаційні системи та технології в економіці, менеджменті та управлінні проектами» та другому (магістерському) рівні за освітньо-професійною програмою «Інформаційні системи та технології», 122 Комп’ютерні науки на другому (магістерському) рівні за освітньо-професійною програмою «Управління проектами».
За останні роки викладачами кафедри отримано 86 патентів на винаходи, 21 деклараційний патент України, 6 патентів України на корисну модель, 2 патенти України на винаходи, 32 свідоцтва про реєстрацію авторського права на програмні продукти, 6 свідоцтв про реєстрацію авторського права на електронні посібники.
Викладачами кафедри інформаційних технологій проводяться дослідження в рамках як держбюджетної, так і госпрозрахункової науково-дослідної тематики, а саме: «Розробка інформаційно-аналітичного забезпечення процедур підтримки прийняття рішень комп’ютерно-інтегрованих системах», «Методи та моделі управління соціально-економічними системами з врахуванням природно-кліматичних чинників», «Розробка методичних рекомендацій щодо формування команди проектів розвитку підприємства», «Розробка методичних рекомендацій оцінки ефективності інвестиційного проекту», «Розробка програмного забезпечення аналізу організаційної структури підприємства», «Впровадження Agile-методології в систему організаційного управління підприємством», «Дослідження інформаційної системи прийняття управлінських рішень на підприємстві».
Результати досліджень оприлюднюднені в колективних монографіях, фахових статтях та інших наукових виданнях. Протягом останніх років викладачами кафедри інформаційних технологій опубліковано: 5 монографій, 5 навчальних посібників, біля 87 статей у провідних фахових та зарубіжних виданнях.
Науково-дослідна робота студентів - майбутніх фахівців є предметом особливої уваги професорсько-викладацького колективу кафедри інформаційних технологій ХНТУ. Щорічно студенти приймають учать у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та Всеукраїнській студентській олімпіаді за спрямуваннями: «Інформаційні технології», «Економічна кібернетика», «Управління проектами», «Комп’ютерна інженерія» з отриманням дипломів І-ІІІ ступенів.
Щорічно кафедрою проводяться міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів, аспірантів «Молодь у світі сучасних технологій» та всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасні інформаційні системи та технології».
Сьогоднішній колектив кафедри інформаційних технологій можна охарактеризувати як сплав досвіду й молодості. Співробітники та викладачі прагнуть підтримувати усі напрямки роботи і традиції, започатковані попереднім поколінням.