2025.07.15 День Української Державності

З Днем Української Державності

День Державності займає особливе місце в серці кожного українця. Це свято нагадування нашому світовій спільноті про те, що Україна з давніх давен мала свою історію, культурні надбання та релігійні переконання. В цьому дні українці вбачають й символ незалежності нашої держави.

Це свято прямо пов’язують з вшануванням культурної спадщини та релігії християнства, які Україна отримала з Київської Русі. У 988 році, коли відбулося хрещення Русі, українці ніби зробили свій важливий та цивілізаційний вибір, що неодмінно підкреслює нашу державність.

Державотворення та визнання таких важливих свят, як День Державності, є важливими кроками для подолання інформаційного натиску РФ. Таким чином українці доводять, що наша держава з покон віків мала свою ідентичність, незалежність, культуру та релігію. Факти з української історії з легкістю спростовують фейки РФ про те, що Україна нежиттєздатна та штучна країна.

Історія виникнення цього свята можна умовно розділити на такі етапи:

  • 16 лютого 2018 року - Леонід Кучма, Леонід Кравчук та Віктор Ющенко звернулися до парламенту з ініціативою запровадження Дня Державності в Україні.
  • 25 липня 2022 року - Міністерство культури та інформаційної політики запропонували проект концепції та символіки свята.
  • 28 липня 2022 року - указ президента України Володимира Зеленського про створення свята.
  • 24 травня 2023 року - церква України звернулась до влади з проханням про перенесення свята на 15 липня у зв’язку з календарними змінами.
  • 14 липня 2023 - Володимир Зеленський ухвалив законопроект про перенесення святкування Державності України з 28 липня на 15 липня.
  • 2024-2025 роки - українці відзначають свято Державності 15 липня, вшановуючи в цей день пам’ять Володимира Великого та важливу подію для всієї України - Хрещення Русі.

Ідентичність, спадкоємність і суверенітет

День Державності України безумовно є символом трьох основоположних факторів становлення демократичної та вільної країни - ідентичності, суверенітету та спадкоємності.

  • Ідентичність - Україна має свою релігію, культурний напрямок, а також сукупність переконань та принципів, що визначають місце нашої держави у світі.
  • Спадкоємність - символ збереження пам’яті, традицій та звичок минулих поколінь. Великого значення саме в цей день набуває шана до київського князя Володимира Великого, а також прийняття релігії християнства шляхом хрещення Русі. Місія сучасної України зберегти будь-які надбання нашої держави та розвіяти міфи РФ про те, що Україна нежиттєздатна або штучно створена.
  • Суверенітет - неможливо не згадати, що День Державності є чи не найважливішим символом незалежності України. Ми вільна країна, що сама визначає своє місце у світі та може вирішувати внутрішні справи самостійно, рівно як і вступати у міжнародні відносини з іншими країнами.