Головна

Structure / Кафедри університету / Department of Economics, Entrepreneurship and Economic Security / Department news and events / Покращення якості підготовки економістів: результати засідання роботи робочої групи ОНП "Економіка"

Покращення якості підготовки економістів: результати засідання роботи робочої групи ОНП "Економіка"

Наш університет прагне забезпечити найвищу якість освіти. Ми постійно працюємо над вдосконаленням наших освітніх програм, щоб наші студенти та аспіранти отримували актуальні знання та навички, необхідні для успішної кар’єри. Завдяки системному підходу до забезпечення якості, ми гарантуємо, що наші випускники є конкурентоспроможними фахівцями.

Наприкінці червня 2024 р. відбулося засідання робочої групи ОНП «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка, метою якого було обговорення пропозицій щодо внесення змін у проєкт ОНП «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка на 2024-2025 н. р. На засідання були запрошені декан факультету Міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу, представники Ради роботодавців та представники наукової спільноти.

Члени робочої групи здійснили детальний аналіз чинної освітньо-наукової програми та разом із запрошеними обговорили перспективи її розвитку.

Професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств Національного авіаційного університету, доктор економічних наук Олександр Наумов, як представник наукової спільноти поділився своїми знаннями та досвідом щодо впровадження інноваційних методик навчання, оновлення навчальних планів та тісної співпраці з роботодавцями. Він відзначив, що, на його думку, освітні компоненти, включені до освітньої програми, складають логічну взаємопов’язану систему та в сукупності дозволяють досягти заявлених цілей та програмних результатів навчання.

За результатами засідання було прийтнято рішення відкоригувати зміст ОНП відповідно до запропонованих оптимізаційних змін щодо формулювання та добірки дисциплін блоку обов’язкових компонент; оновити перелік освітніх компонент з врахуванням пропозицій стейкхолдерів щодо поглиблення навичок та умінь безпосередньо пов’язаних з педагогічною складовою, зокрема, освоєння курсу «Українська наукова мова», що розширить можливість працевлаштування здобувачів за педагогічною професією; а ткож взяти до уваги пропозицію здобувача ОНП «Економіка» щодо кількості домашніх завдань задля звільнення додаткового часу для виконання наукової складової на перших курсах навчання.

Проєкт ОНП «Економіка» було оприлюднено на сторінці кафедри для обговорення зі стейкхолдерами і здобувачами вищої освіти. Піля обговорення та доопрацювання ОНП "Економіка" була прийнята та розміщена на сайті ХНТУ.