Головна

Structure / Divisions / Library of KNTU / Для науковців

Для науковців

Безкоштовні вебінари щодо Web of Science

Бібліотека повідомляє про чергові безкоштовні вебінари щодо ресурсів компанії Clarivate, які допоможуть успішній науковій діяльності.

12, 13, 15, 16 жовтня 2020 року заплановано 11 вебінарів українською, в тому числі трансляції о 7:15 ранку. Буде висвітлено основи наукометрії і її коректного застосування, можливості референс-менеджера EndNote для швидкого і точного оформлення публікацій, створення, наповнення та використання основних авторських профілів та як і чим можуть допомогти Web of Science та InCites при подачі грантової заявки. Щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час.

Реєстрацію відкрито, після переходу за обраним посиланням необхідно заповнити форму, що знаходиться під словом Register. Вебінар проходитиме на платформі WEBEX. Технічні обмеження стандартні: операційна система має бути вище ХР та встановлено останню версію браузера. Протягом тижня по закінченню серії, тим, хто прослухав не менше 90 % часу обраного вебінару, на вказану при реєстрацію електронну пошту буде надіслано сертифікат учасника.

ПРОГРАМА ВЕБІНАРІВ:

12 жовтня

Тема: Вступ до наукометрії

Тези: Історичний екскурс. Предмет, мета, задачі наукометрії. Дані, що використовуються для аналізу, їхні джерела, вимоги до якості. Основні показники переваги та недоліки: імпакт-фактор і його варіації, h-індекс, CNCI. Вплив відкритого доступу на розвиток науки. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Застосування наукометрії для побудови стратегії розвитку наукової діяльності вченого, установи, країни. Об’єктивна оцінка публікаційної діяльності установи. Профілі установи та автора: функції та можливості. Відповіді на запитання.

Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3j2P3ew
16:15-17:15 https://bit.ly/3i82Peq

13 жовтня

Тема: Референс-менеджер EndNote: швидке оформлення публікацій без помилок

Тези: Можливості і функції EndNote. Початок роботи. Створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. Структура статті. Формати пристатейної літератури. Оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote. Створення звітів. Відповіді на запитання.

Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/340LI9f

11:15-12:15 https://bit.ly/3j1Iclr

16:15-17:15 https://bit.ly/2FTpWMX

15 жовтня

Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки

Тези: Інформація про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Детальний аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Також буде розглянуто процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.

Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3411D7D
11:15-12:15 https://bit.ly/3kQnZiT
16:15-17:15 https://bit.ly/332566G

16 жовтня

Тема: Профілі автора: створення, корегування, можливості

Тези: Презентація здобутків науковця. Чому і які складнощі можуть виникнути при пошуку робіт певного автора? Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection. Які показники окрім індексу Гірша доступні. Як можна вплинути на цитованість роботи? Розповсюдження публікацій, чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3jkbBHT

12:15-13:15 https://bit.ly/2Hwr4X3
16:15-17:15 https://bit.ly/2Gaa08E

Вебінари Web of Science

Для тих, хто не зміг ознайомитись з вебінарами Web of Science 18, 19 та 20 лютого 2019р. :

Web of Science та SCOPUS

В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2018 р. по 31 травня 2019 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної базиданих Web of Science. Доступ до бази даних SCOPUS продовжено. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. Доступ до баз даних надаєтьсяз усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету. З питань проведення консультацій щодо ресурсів просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.

SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання науко метричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний аппарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. Рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо.

Доступ до SCOPUS можна отримати зі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic.

Web of Science (WOS) компанії Clarivate Analytics – реферативно-бібліографічна і наукометрична (бібліометрична) інформаційна платформа, яка охоплює понад 50 мільйонів записів в 12 500 журналах по всьому світу і 120 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по будь-якій темі. На платформі Web of Science розміщені кілька баз даних: наприклад, Web of Science Core Collection, а також аналітичні інструменти, що допомагають оцінювати інформацію з точки зору різних критеріїв (Incites, Journal Citation Reports, Essential Citation Reports). База даних Web of Science Core Collection – це ретельно відібрана колекція найвпливовіших журналів в світі за всіма дисциплінами. Набір даних Web of Science Core Collection платформи Web of Science пов'язаний з регіональними індексами цитування, патентними даними, спеціалізованими предметними індексами і індексом наборів дослідних даних.

Доступ до Web of Science можнао триматизі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://apps.webofknowledge.com/WOS_GeneralSearch_input.do?product=WOS&search_mode=GeneralSearch&SID=F44yfq1llcAuQOMH6y6&preferencesSaved=

Інструкція для користування WebofScience міститься на стартовій сторінці ресурсу в розділі «Справка Web of Science». Також на стартовій сторінці є посилання на ресурс End Note, який представляє швидкий і легкий ресурс для організації і вивантаження бібліографічних даних з широкого кола джерел.

Детальніше дізнатися, як використовувати Web of Science: https://clarivate.ru/products/web-of-science/

Дізнатися більше про бібліометрію і продукти Clarivate Analytics на онлайн-семінарах Clarivate Analytics: https://clarivate.ru/webinars

Вебінари Web of Science

Шановні колеги!

Інформуємо Вас та просимо проінформувати ваших колег про вебінари що заплановані компанією Clarivate Analytics в лютому 2019

Два вебінари на численні запити користувачів

5 лютого 10:15 https://goo.gl/tCGdao
7 лютого 16:15 https://goo.gl/4tne2v

Тема: Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою"

Тези; Буде розглянуто характеристики якісного видання, та маркери хижацьких журналів. Показано приклади фейкових видань, та яким чином можна перевірити чи індексується видання на платформі Web of Science

Перша серія з трьох вебінарів по можливостям ресурсів Clarivate Analytics українською.

18 лютого 2019 16:15

Тема: Можливості платформи Web of Science для науковця

Тези: Як формується платформа Web of Science. Основні ресурси доступні українськими передплатникам. Можливості віддаленого доступу. Пошук та аналіз наукової літератури. Використання фільтрів і тегів, аналіз пристатейної літератури та схожих записів. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, індекс Гірша, збереження результатів.

Реєстрація:

https://goo.gl/mC91Hp

19 лютого 2019 16:15

Тема: В яких виданнях опублікувати власні дослідження.

Тези: Підбір і оцінка видання для публікації. Імпакт-фактор, квартиль та інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Оформлення переліку літератури за форматом обраного видання EndNote on-line. Де перевірити чи індексується видання в Web of Science.

Реєстрація:

https://goo.gl/dwxt1C

20 лютого 2019 16:15

Тема: Авторські ідентифікатори ResearcherID, Publons, Orcid: створення, корегування, функції.

Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID, Publons та ORCID, створення та підтримка в актуальному стані. Генерування звіту за публікаціями що проіндексовано у Web of Science Core Collection довільної групи науковців.

Реєстрація: https://goo.gl/Csf4Tv

Та з 18 до 28 лютого три серії у двох повторах російською мовою з можливістю отримати сертифікат учасника https://clarivate.ru/webinars

Щоб взяти участь у вебінарі необхідно своєчасно зареєструватися за відповідними посиланнями. На вказану вами електронну скриньку надійде лист з посиланням за яким необхідно перейти за 5-10 хвилин до початку.

NB! початок вебінарів для вебінарів українською вказано за київським часом, російською – на годину пізніше . Операційні системи нижче ХР не підтримуються програмою Webex, знайдіть комп’ютер з достатнім програмним забезпеченням та колонками або виводом звуку заздалегідь. Доброю практикою є колективний перегляд вебінарів в бібліотеках або коворкінгах. Вебінари безкоштовні. Якщо ви розпочинаєте знайомство з ресурсами Web of Science бажано планувати участь у всіх трьох заходах оскільки інформація пов’язана і не повторюється, реєстрація потрібна на кожен захід окремо. Сертифікати учасників передбачено.

Доповідач к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics

best regards,

Iryna Tykhonkova, PhD | Orcid | ResearcherID
Customer Education Specialist | Clarivate Analytics

Mobile +38050 404 4655 | clarivate.com

Kyiv | Ukraine

Web of Science. Trust the difference. Learn more

Правила користування базою даних SCOPUS

  1. Під терміном Користувачі базами даних розуміються працівники ХНТУ, педагогічні та науково-педагогічні працівники, науковці, та інші окремі особи, які не є співробітниками ХНТУ, але мають професійну потребу в доступі до електронної наукової бази даних SCOPUS в режимі он-лайн.
  2. Користувачі мають право на доступ, пошук, перегляд та інше використання електронної наукової бази даних SCOPUS (рефератів та наукометричної інформації, тощо) відповідно до Ліцензійних правил власників електронних інформаційних ресурсів.
  3. База даних наукової інформації SCOPUS, до якої Користувачам надається доступ, є предметом, на який поширюється охорона авторського права. Зокрема Користувачі не можуть: - скорочувати, змінювати, перекладати або створювати продукти на основі електронної наукової бази даних SCOPUS , за винятком обмеженого обсягу матеріалу на екрані комп’ютера користувача; - видаляти, приховувати або змінювати повідомлення про авторські права, інші повідомлення або застереження стосовно електронної наукової бази даних SCOPUS ; - систематично відтворювати, зберігати і поширювати електронні інформаційні ресурси електронної наукової бази даних SCOPUS .

SCOPUS для науковців

В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної бази даних SCOPUS. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний апарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо. Доступ до SCOPUS можна отримати з усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic. З питань проведення консультацій щодо ресурсу просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.