News

Вишиванка – твій генетичний код

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури. Вишиванка – візитна картка України і відзначається в будній день. Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Дівчата шили вишиванки до свого весілля – в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині. Вишиванки не втрачають актуальності й сьогодні – їх все частіше носять як елемент повсякденного одягу. Дизайн вишиванок часто використовується в сучасних модних колекціях. Вважається, що традиція, яка з часом переросла у День вишиванки, була покладена ініціативою студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк в 2006 році. За сприяння діаспор День вишиванки відзначають у США, Канаді, країнах Європи, Австралії та ін. У 2013 році свято вперше дістало державну підтримку. До уваги студентів, співробітників, викладачів бібліотека ХНТУ підготувала книжкову виставку «Вишиванка – оберіг України».

День науки в Україні

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій. Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки. Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів у різних областях науки. Бібліотека ХНТУ підготувала книжкову виставку «Наукові видання викладачів ХНТУ» та відкритий огляд літератури «Творчість в цифровому середовищі». З матеріалами можна ознайомитись в читальному залі бібліотеки. Щиро вітаємо науковців зі святом творчої праці – Днем науки! Бажаємо усім науково-педагогічним працівникам, ученим, молодим науковим дослідникам міцного здоров’я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку!

Європа - крок до єдності

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. З нагоди цього свята, в читальному залі ХНТУ відкрито виставку "Європа - крок до єдності".

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – державне свято в Україні, який офіційно відзначають 9 травня, починаючи із 2016 року. «День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію. Офіційним символом святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. До цієї події бібліотека ХНТУ підготувала книжкову виставку «Перегортає пам'ять сторінки», що знаходиться в читальному залі.

День матері

День матері – міжнародне та локальне свято, яке офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. В Україні жінка спокон віку асоціювалася з берегинею сім'ї. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина – мама. Від неї залежить виховання дитини і вона прищеплює любов до рідної землі. День Матері відзначають у другу неділю травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. У травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері. Богородиця посідає чільне місце в релігійній свідомості українців. Це пов'язане з ментальністю та суспільним ладом. Ще здавна князі благали її про заступництво, віддавали честь і хвалу Марії за перемогу в битвах. Богородиця стала опікункою лицарів українського духу – козацтва. До цього світлого і доброго свята в читальному залі бібліотеки ХНТУ розміщено відкритий огляд літератури «Жінка – джерело краси».

Нові періодичні надходження до бібліотеки з суспільно-політичних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з суспільно-політичних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з філологічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з філологічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з технічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з технічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з технічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з технічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з економічних наук

Нові періодичні надходження до бібліотеки з економічних наук

Поздоровлення Бардачову Ю.М. від співробітників бібліотеки ХНТУ

Шановний Юрію Миколайовичу!

Вітаємо Вас з днем народження!

Хай сонце осяває Вам дорогу,

Хай з ласки Божої Вас успіх не мина.

Щоб панували у сім’ї любов, добробут,

А на роботі – шана і хвала!

З повагою,співробітники бібліотеки ХНТУ

Свято Масляної 2020 у ХНТУ

В останній тиждень перед Великим постом відзначають свято Масляної. Воно асоціюється зі смачними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних заходів в тому, щоб розбудити весну та попрощатися з зимою. 27 лютого відбулося святкування проводів зими і в Херсонському національному технічному університеті. Під час заходу студенти ознайомили всіх присутніх із національними традиціями свята «Колодій, Масляна, Масниця». Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодій, Колодка, Масниці, Колодки, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, Загальниця, які сягають доби Трипільської культури. З танцями і співами, з гулянням, із частуванням стравами, з жартами й гарними думками – саме так святкували Колодія (Масницю) на українських землях ще з доби матріархату, коли вшановували Велику Богиню-Матір (Макошу). Студентська молодь ХНТУ представила справжні витвори млинцевого мистецтва, які захоплювали неординарністю приготування та вишуканістю подачі на святково вбраних столах. Чого ту тільки не було: млинці – незмінні атрибути Масляної – з різноманітними начинками (м’ясом, грибами, сиром, капустою, яблуками, варенням, згущеним молоком та медом), вареники, солодощі та напої. Також було представлено творчі роботи факультету інформаційних технологій та дизайну. Організатори заходу: адміністрація університету, відділ з виховної роботи студентів ХНТУ, Студентська рада ХНТУ, факультети університету, мешканці гуртожитків. Бібліотека ХНТУ зробила виставку «Як на Масленій неділі…», де була представлена література з етнографії, історії та культури України та кулінарії. Усі страви розійшлися за мить. Зібрані кошти від продажу кулінарної продукції та творчих виробів, а це 4500 грн, студентство передасть на підтримку новонароджених немовлят МСЧ ХБК та притулку для тварин «4 Лапи». Нехай зима забере з собою всі негаразди, а весна принесе щастя, удачу, радість, сімейне благополуччя і достаток!

Виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Бібліотекою ХНТУ до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту було підготовлено виставку «Голокост. Геноцид. Пам’ятаємо», яка знаходиться у читальному залі. Запрошуємо усіх ознайомитися з запропонованою літературою.

До уваги викладачів та студентів ХНТУ!

До уваги викладачів та студентів ХНТУ!

Бібліотека отримала нові періодичні видання і запрошує всіх з ними ознайомитись у читальному залі!

Неформали : хто це?

11 грудня студенти гр. 1УА, 1МНгт, 1МНлог із зацікавленістю слухали і дивились презентацію, яку підготувала і провела зав. відділом бібліотеки Л.П.Рибалка про молодіжні субкультури. Світ молодіжної субкультури - багатьох угруповань, рухів і напрямків - насправді дуже різноманітний і великий. Представники різноманітних субкультур намагаються показати свою індивідуальність, сказати сірій масі: “Я — особистість”, кинути виклик світу з його нескінченними буднями та вистроюванням усіх в один рядок. Все більше підлітків кожного дня у всіх країнах світу приймають ту чи іншу субкультуру. Тому необхідно знати про це культурне явище, розуміти його та бути готовим зустрітися з представниками у реальному житті.