Про факультет

 

Факультет інтегрованих технологій був створений на базі загальнотехнічного факультету у 1957 році

Факультет здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері підриємництва, торгівлі та біржової діяльності, технологій легкої промисловості, хімічних технологій та харчових технологій, які є успішними на вітчизняному та закордонному ринках праці. Міжнародні зв’язки здійснюються через виконання проектів у межах двосторонніх угод про науково-технічну співпрацю та участь у міжнародних конференціях, виставках, наукових програмах.

Підготовка майбутніх спеціалістів здійснюється на таких відомих підприємствах: ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Альянс Таврія», ПВКФ «Пані Крістіна», агрофірма радгосп «Білозерське», «Сандора», ПАТ «Князя Трубецького», ПАТ «Південна винокурня», ТОВ «Асоціація дитячого харчування», ПрАТ «Чумак», ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат», ТОВ «Данон Дніпро», ТОВ «Слобожанський миловар», ТОВ «VLADI», ФОП Урсуленко, ДПДГ «Асканійське», ТОВ «Швейна фабрика «ВіД», ПАО «Черкаський шовковий комбінат», ТОВ «Амалтея», ДП Херсонстандартметрологія, Херсонська торгово-промислова палата, з якими ХНТУ підтримує тісні зв'язки.

Головним напрямком діяльності факультету є науково-дослідна робота. В галузевій лабораторії кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції здійснюються наукові дослідження і розробки ресурсозберігаючих технологій, обробка текстильних матеріалів. В атестованій випробувальній науково-дослідній лабораторії товарознавства та експертизи луб’яної сировини та продукції кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації проводиться визначення фізико-механічних, технологічних і товарознавчих властивостей даного виду сировини і продукції згідно діючих нормативних документів; експертиза харчових товарів з визначення органолептичних, фізико-хімічних та товарознавчих властивостей; експертиза непродовольчих товарів з визначення органолептичних, фізико-хімічних та товарознавчих властивостей; митна експертизи дорогоцінного каміння, дорогоцінних металів, ювелірних виробів та культурних цінностей з визначення органолептичних, фізико-хімічних та товарознавчих властивостей. В лабораторіях кафедри харчових технологій проводяться основні методи дослідження фізико-хімічних, хімічних, біохімічних та мікробіологічних процесів, пов'язаних з технологією виробництва та якістю і безпечністю харчової продукції.

Щорічно в науково-дослідній роботі факультету зайнято близько 50 студентів. На випускних кафедрах близько 20% студентів виконують дипломні науково-дослідні роботи, з яких певна частина має практичне значення і впроваджується у виробництво.

На факультеті здійснюється підготовка молодших бакалаврів, бакалаврів та магістрів. Навчаються та працюють над дисертаціями аспіранти і докторанти які мають можливість захистити дисертації за спеціальностями 076 Підприемництво, торгівля та біржова діяльність, 161 Хімічні технології та інженерії, 181 Харчові технології, 182 Технології легкої промисловості.

Лідером молоді факультету є Студентське самоврядування і Студентське наукове товариство, які приймають участь у різноманітних факультетських та загальноуніверситетських заходах