ЗБОРИ ПРОФЕСОРІВ І ДОКТОРІВ НАУК ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

24 грудня 2013 року в Херсонській обласній раді відбулися збори професорів і докторів наук вищих навчальних закладів та наукових установ Херсонської області

24 грудня 2013 року в Херсонській обласній раді відбулися збори професорів та докторів наук вищих навчальних закладів та наукових установ Херсонської області, у яких, зокрема, узяли участь завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України І.П. Лопушинський та професор кафедри, доктор наук з державного управління О.В. Половцев.

Збори науковців області були ініційовані доктором сільськогосподарських наук, професором, членом-кореспондентом Національної академії аграрних наук України, заслуженим діячем науки і техніки України В.Г. Пелихом.

На зборах з презентацією ХНТУ виступив ректор, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Ю.М. Бардачов.

Під час обговорення виступив І.П. Лопушинський, який, зокрема, поінформував учасників зборів про роботу, яку проводить ХНТУ щодо розбудови в області місцевого самоврядування: це і Всеукраїнська науково-практична конференція «Державна політика щодо місцевого самоврядування: стан, проблеми та перспективи», що проводиться на базі ХНТУ з 2010 року, і функціонування магістратури державної служби, де, починаючи з 2009 року, навчаються посадові особи місцевого самоврядування і депутати місцевих рад. 2013 року ХНТУ розпочав процедуру ліцензування нової спеціальності 8.15010009 «Місцеве самоврядування». І.П. Лопушинський за дорученням ректора ХНТУ, професора Бардачова Ю.М. вніс пропозицію голові Херсонської обласної ради професору Пелиху В.Г. про виконання впродовж 2014 року спільного проекту «Прозора влада – успішні громади. Електронна Херсонщина».

Крім науковців, у зборах узяли участь голови постійних комісій обласної ради, які наприкінці засідання працювали з науковцями в секціях.

Науковці Херсонщини одностайно ухвалили Резолюцію, у якій, зокрема, зазначили, що Херсонщина має вагомий науковий потенціал, визнані в світі наукові школи, розвинену систему підготовки кадрів з метою об’єднання зусиль науковців та депутатського корпусу обласної ради задля економічного, культурного та соціального розвитку територіальних громад регіону, дальшої інтеграції вітчизняної науки і освіти для максимального посилення конкурентоспроможності області та виходу на європейські і світові стандарти життя розвинених держав.

В ухваленому Документі зазначено, що діяльність вищих навчальних закладів та наукових установ області, які працюють на засадах демократизму, науковості, інноваційності, системності, відкритості, доступності та мобільності, і надалі спрямовуватиметься на підготовку сучасних фахівців інноваційного типу мислення та культури, здатних до розв’язання нагальних соціально-економічних, політичних, соціокультурних завдань області, на дальше вирішення питань політико-правового виміру процесів демократизації з урахуванням європейських та світових глобалізаційних процесів.

Збори вирішили утворити Наукову раду при голові Херсонської обласної ради. Спільна участь в обговоренні законопроектів України, підготовці галузевих програм спрямовуватиметься на дальший розвиток та поліпшення добробуту територіальних громад області, на вдосконалення системи місцевого самоврядування. Найголовніше нині – усвідомлення того, що саме такий підхід є пріоритетним напрямком розбудови демократичної, соціальної, правової держави, запорукою миру і злагоди в суспільстві, неодмінною умовою динамічного соціально-економічного і культурного розвитку сіл, селищ, міст, районів та областей.