Головна

Про університет / Новини університету / 13 березня 2019 р. – 75 років з Дня визволення міста Херсона від фашистських загарбників

13 березня 2019 р. – 75 років з Дня визволення міста Херсона від фашистських загарбників

Все далі линуть у давнину запеклі сорокові минулого століття, але пам’ять про справжніх героїв-визволителів досі бентежить серця сучасників.

Саме цього весняного дня 1944 року війська 3-го Українського фронту форсуровали Дніпро і, в результаті вуличних боїв, звільнили місто.

В боях за визволення Херсонщини від фашистських загарбників загинуло, померло від ран і пропало безвісти 47 тисяч бійців. За героїзм та мужність, проявлені при звільненні нашого краю, 67 воїнів отримали звання Героя Радянського Союзу. П’ятеро бійців повторили подвиг О.Матросова, закривши своїми тілами амбразури дзотів.
Ми не маємо права це забувати!

Відзначення Дня визволення міста від фашистських загарбників – свідчення того, що наш народ досяг великої перемоги у запеклих боях ціною власного життя. Пам’ять про їх славні вчинки жива. Це означає, що свобода, незалежність, високий патріотизм і пам’ять про близьких завжди буде на першому плані. Наші славні ветерани зробили нашим землякам безцінний дар – свободу.

Ми дуже вдячні Вам, дорогі ветерани. Велика шана та низький уклін.

Пам'ятаймо ціну перемоги… Пам'ятаймо героїв… Бережімо мир!