Головна

Про університет / Новини університету / Науковий семінар для аспірантів

Науковий семінар для аспірантів

На кафедрі програмних засобів і технологій під керівництвом к.т.н., доцента Жарікової М. В. розпочато роботу наукового семінару для аспірантів. Перше засідання семінару відбулося 23 листопада, воно було присвячене заслуховуванню доповідей аспірантів третього курсу за матеріалами їх дисертаційних досліджень.

Плідну дискусію визвала доповідь Руслана Ложкіна. Його науковий керівник к.т.н., доцент Ляшенко О.М. взяла активну участь як в підготовці доповіді, так і в її обговоренні. І аспірант, і науковий керівник отримали багато цікавих питань та корисних порад. В ході живої дискусії за участі всіх присутніх Руслану було запропоновано реальні шляхи вдосконалення й обробки матеріалів та подальшого проведення дисертаційного дослідження.

Живе обговорення та зацікавленість присутніх викликала також доповідь аспіранта Юрія Чебукіна, науковий керівник – к.т.н., доцент Райко Г. О.

Всім присутнім сподобалась дружня й тепла атмосфера семінару, аспіранти почерпнули для себе багато корисного з того досвіду наукових досліджень, яким поділились з ними присутні викладачі й наукові керівники.

Керівник семінару доцент Жарікова М.В. визначила, що метою його проведення є не тільки моніторинг ходу виконання індивідуальних планів аспірантів та обговорення результатів їх досліджень, а й дискусії щодо наукових проблем в області інформаційних технологій, напрямів наукового пошуку, наукових статей українських і зарубіжних вчених, обговорення наукових статей, підготовлених аспірантами до публікації.

На наступних засіданнях наукового семінару аспірантів плануються доповіді та майстер-класи від провідних науковців кафедри з підготовки й видання наукових публікацій, культури підготовки наукових статей, з проблем авторського права, з питань індексації наукових видань та цитування тощо.

Як було підкреслено завідувачем кафедри програмних засобів і технологій д.т.н., професором Шерстюком В.Г., кінцевим результатом серії наукових семінарів для аспірантів є підвищення ефективності й якості їх дисертаційних досліджень, більш тісна інтеграція наукових доробків аспірантів в науково-дослідну роботу кафедри та університету в цілому.

Тож колектив кафедри програмних засобів і технологій висловлює вдячність всім, хто взяв участь у роботі першого семінару, бажає аспірантам творчої наснаги у проведенні досліджень, та запрошує всіх бажаючих на наступні засідання семінару. Адже чим більше учасників, тим цікавіша дискусія.