Головна

Про університет / Новини університету / Захід, присвячений 75-річчю визволення м. Херсона від фашистських загарбників

Захід, присвячений 75-річчю визволення м. Херсона від фашистських загарбників

Минуле варто пам'ятати заради майбутнього. Дещо ми забуваємо майже одразу, а дещо впивається в нашу душу настільки глибоко, що забути це здається просто неможливим.

Уже стало доброю традицією кожного року проводити захід в музеї історії ХНТУ до Дня визволення міста Херсона, присвячений пам’яті героя Херсонщини Захарія Петровича Видригана. Ми завжди раді вітати у стінах нашого університету його доньку – Людмилу Захаріївну, яка пам'ять про свого батька пронесла через усі ці роки.

Відкрив захід перший проректор ХНТУ, д.т.н., професор Розов Ю.Г. У вступному слові Юрій Георгійович вказав на важливість проведення таких зустрічей, адже лише від молодого покоління залежить наше майбутнє.

Людмила Захаріївна розповіла коротко про свого батька, який був непересічною особистістю, видатним полководцем, пройшов всі кола пекла 3 воєн – Першої Світової, Громадянської та Другої Світової, мав 6 поранень, 2 з яких тяжкі. Нагороджений 4-ма медалями та 3-ма георгіївськими хрестами (Перша світова війна), 6-тю орденами та 8-ма медалями (Друга світова війна). У квітні 1945 р. за взяття Потсдаму та подальший штурм Берліну було подання на присвоєння З.П. Видригану звання Героя Радянського Союзу. Після демобілізації максимально присвячував себе вихованню у молодого покоління Херсонщини любові до Батьківщини.

Також гостя представила студентам книги, які вона видала, для того, щоб молоде покоління могло ознайомитися зі своїми героями – співвітчизниками та з радістю відповіла на усі питання, які цікавили студентів. «Я писала заради вас і сподіваюся, що ви зможете зробити наше життя кращим», - звернулася до студентів-першокурсників Людмила Захаріївна.

Докладніше про життєвий шлях і бойові подвиги З.П. Видригана та його героїчних синів Олександра та Миколи студенти дізналися, переглянувши фільм. За проявлені мужність і героїзм на фронтах Вітчизняної війни Олександр Видриган був нагороджений двома орденами Червоного Прапору, орденом Червоної зірки та медаллю «За відвагу». Микола Видриган нагороджений 5-ма орденами та 4-ма медалями, і у 1946 р. йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Студенти І курсу факультету інженерії та транспорту (а це переважно хлопці) з неабияким захопленням дивилися фільм, будучи приголомшеними деякими фактами з життя свого земляка.

Спеціально до заходу бібліотекою ХНТУ було підготовлено виставку «Березень 1944. Херсон. До 75-річчя визволення міста Херсона від фашистських загарбників».

Директор музею ХНТУ Чиркова Л. М. подякувала Людмилі Захаріївні за приділений час і її невтомну працю задля того, щоб молодь пам’ятала своїх героїв. Студентам же Любов Миколаївна побажала успіхів у навчанні й дала настанову, щоб вони знали, пам’ятали і ніколи не забували своїх героїв.