Головна

Structure / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура публічного управління / НОВИНИ / 15 та 16 грудня 2016 року в місті Лева відбулася Міжнародна наукова конференція "Соціолінгвістичні знання як засіб формування нової культури безпеки: Україна і світ"

15 та 16 грудня 2016 року в місті Лева відбулася Міжнародна наукова конференція "Соціолінгвістичні знання як засіб формування нової культури безпеки: Україна і світ"

h

15 та 16 грудня 2016 року в місті Лева відбулася Міжнародна наукова конференція "Соціолінгвістичні знання як засіб формування нової культури безпеки: Україна і світ", яку було організовано філологічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні. Головними об’єктами розгляду було визначено Людину, Мову, Соціум, Національну безпеку, а предметом – політичний дискурс і стратегічну комунікацію.

У конференції взяли участь провідні українські вчені-соціолінгвісти, які безпосередньо впроваджували означену науку в освітню сферу, – проф. Лариса Масенко (Київ) і проф. Галина Мацюк (Львів), а також які репрезентують різні галузі цієї науки, – пров. наук. співроб. Леся Ажнюк (лінгвістична діагностика тексту), проф. Світлана Соколова (територіальні особливості функціонування української мови як державної), доц. Григорій Любовець (інформаційна складова національної безпеки) та інші.

Як основні питання на конференції розглядалися сучасний інформаційний контент, мова і групова ідентичність, мовна політика, мовно-інформаційна агресія, передвиборча комунікація та інші. Дуже активно працювали студентські дискусійні групи, що було відзначено д-ром Ладою Рослицькою – фахівцем зі стратегічних комунікацій DCAF.

Від Херсона до участі в конференції було запрошено доц. кафедри державного управління і місцевого самоврядування ХНТУ Володимира Демченка з доповіддю «Політична комунікація і суспільні цінності як чинник національної безпеки». Його останні статті з цієї проблематики було опубліковано в електронному фаховому збірнику кафедри "Теорія та практика державного управління і місцевого самоврядування", а теоретичні та практичні здобутки використовуються в курсі "Основи соціолінгвістики", що з цього навчального року викладається слухачам магістратури державної служби.

На другому пленарному засіданні конференції було відзначено, що ХНТУ – четвертий навчальний заклад в Україні, де впроваджено соціолінгвістичну дисципліну, а В. Демченко розповів про ситуацію з державною мовою в Херсоні. Цю розповідь було продовжено у вечірній студії Львівського державного телебачення в контексті розмови про проблеми функціонування української мови в різних регіонах України, де було акцентовано на загалом позитивній ситуації саме в Херсоні, коли люди з розумінням ставляться до перейменування вулиць і готові до створення суто україномовної атмосфери в місті. Справа лише за владними структурами, які мусять контролювати цей процес і всіляко сприяти розвитку державної української мови. В іншому разі матимемо безпосередню загрозу національній безпеці, що в умовах гібридної агресії (зокрема інформаційної) з боку Росії призведе до катастрофічних наслідків – і не лише в Україні, але й у Європі та світі.

Міжнародна соціолінгвістична конференція – Львів 2016: “Соціолінгвістичне знання як засіб формування нової культури безпеки:Україна та світ”