Structure / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура публічного управління / НОВИНИ / ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ «ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ, SMART-CITY І ВІДКРИТІ ДАНІ» ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ Миколи ДУРМАНА |
ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ «ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ, SMART-CITY І ВІДКРИТІ ДАНІ» ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ Миколи ДУРМАНА
Created 20.10.2022 14:31
20 жовтня 2022 року професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України Микола Дурман провів відкриту лекцію для студентів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» на тему: «Електронна демократія, SMART-city і відкриті дані» з дисципліни «Диджиталізація та інформаційне суспільство».
Теоретичний матеріал лекції було зорієнтовано на висвітлення проблематики запровадження електронної демократії в сучасних умовах діяльності органів публічної влади, а також їх взаємодії з громадянами та бізнесом. Професор М.О. Дурман закцентував увагу студентів на зв’язках цієї дисципліни з іншими дисциплінами, що вивчаються в межах спеціальності «Публічне управління та адміністрування», а також на можливості використання отриманих знань в управлінській практиці і в повсякденному житті.
Лектором використовувалися сучасні методи навчання з показом різних аспектів використання інформаційних технологій та інструментів та їх обговорення зі студентами. Було проведено три опитування присутніх засобами Menti (https://www.mentimeter.com/), у яких визначалися асоціації з терміном «інформаційне суспільство», співвідношення між електронною демократією та електронним урядуванням, першочергові сфери запровадження концепції SMART-city в діяльності органів місцевого самоврядування.
Цікаві приклади, наведені викладачем, дозволяють побачити напрямки практичної реалізації підходів та концепцій електронної демократії відповідними інструментами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також використати відповідні набори відкритих даних (отримані із загальнодоступних джерел) у своїх дослідницькій, професійній чи експертній роботі.
Наприкінці заняття професор М. О. Дурман закцентував увагу присутніх на тому, що диджиталізація публічного управління на сучасному етапі розвитку українського суспільства – уже доконаний факт. Ми бачимо, що в умовах військової агресії та запровадження воєнного стану все більше державноуправлінських процесів переводиться в онлайн, усе більше послуг різних видів надається в електронній формі за принципом екстериторіальності – коли відсутня «прив’язка» отримувача послуги до його місцезнаходження. Такі підходи сприяють використанню інформаційно-комунікаційних технологій для ухвалення ефективних управлінських рішень у різних сферах публічного управління, забезпечує комунікацію між владою та громадянським суспільством і бізнесом, а також сприяє формуванню громадської думки щодо тих чи інших суспільних проблем і напрацюванню шляхів їх вирішення.
|
|
|
|
|
|
|
|