Головна

Про університет / Новини університету / Науковці висловили своє бачення сучасної політичної діяльності

Науковці висловили своє бачення сучасної політичної діяльності

26 червня в нашому університеті пройшла І(V) Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісний вимір політичної діяльності: західно-східний вектор сучасної української політики», організована Міністерством освіти і науки України, Херсонським національним технічним університетом та Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка.

Науковці з різних міст України, Польщі, Придністров’я, Ізраїлю обговорили питання політичного моделювання в державі, ефективності державної служби, легітимації політичної влади, люстрації як методу боротьби з адміністративним ресурсом, соціально-політологічних аспектів подолання корупції в Україні, трансформації політичних цінностей та патріотизму, земельної політики, економіки, соціального захисту тощо.

Загальна тематика конференції – це «Ціннісний вимір політичної діяльності: західно-східний вектор сучасної української політики». Цього року вона включила в себе наступні секції:

1. Політична діяльність як цінність громадянського суспільства.

2. Політики та політична діяльність.

3. Реформування та модернізація політичної системи.

Надзвичайно приємним є той факт, що численних учасників конференції прийшов привітати наш міський голова – Володимир Васильович Миколаєнко. У своєму виступі він зауважив, що в такий нелегкий для нашої країни час надзвичайно важливим є обговорення науковою елітою сучасних політичних проблем та пошук можливих шляхів їх вирішення.

До науковців також звернувся ректор нашого університету – Юрій Миколайович Бардачов. Він побажав учасникам конференції плідної роботи, яка допоможе дійти консенсусу та принесе позитивний результат.

Під час пленарного засідання, яке проходило у конференційній залі ХНТУ, слово також тримав Федір Григорович Семенченко – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри філософії, політології та права нашого університету.

Після привітальних виступів розпочалося пленарне засідання. Незважаючи на нестабільну ситуацію в державі, досить багато науковців з різних регіонів України виявили бажання взяти безпосередню участь у засіданні. Це дозволило науковцям обговорити, подискутувати та обмінятися думками з приводу актуальних та складних подій загальнодержавного та міжнародного масштабу. Під час пленарного засідання з доповідями виступили І.П. Лопушинський (доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету), Л.П. Сідельникова (кандидат економічних наук, професор, завідувач кафедри податкової та бюджетної політики Херсонського національного технічного університету), Г.Г. Савіна (доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету), Н.О. Ніколаєнко (доктор політичних наук, в.о. професора кафедри політології, завідувача кафедри політології Навчально-наукового інституту історії та права Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського), В.Г. Бутенко (доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, завідувач кафедри педагогіки і психології Херсонського національного технічного університету), В.О. Ханстантинов (доктор політичних наук, доцент, професор кафедри економічної теорії і суспільних наук Миколаївського національного аграрного університету), Е.В. Мамонтова (доктор політичних наук, професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України) та ін.

Виступи учасників конференції

Результатами конференції став випуск збірки матеріалів та нагородження сертифікатами усіх учасників. Практичними результатами – слугує, насамперед, можливість ознайомлення із доробками своїх колег, встановлення особистісних та професійних стосунків, обговорення актуальних питань власних наукових пошуків та інших професійних зацікавлень, що і було закладено в основу мети цього заходу. Особливо важливим в організації конференції є залучення молодих науковців до аналітичної діяльності, що сприятиме подальшій демократизації та розвитку пострадянських суспільств.