Головна

Про університет / Новини університету / МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ХНТУ: ДОСЛІДЖЕННЯ, СТАЖУВАННЯ, СПІВПРАЦЯ, ПЕРСПЕКТИВИ

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ХНТУ: ДОСЛІДЖЕННЯ, СТАЖУВАННЯ, СПІВПРАЦЯ, ПЕРСПЕКТИВИ

Аспірантка третього року підготовки спеціальності 132 Матеріалознавство Олександра Клюєва, яка навчається за освітньо-науковою програмою «Матеріалознавство», успішно завершила наукове стажування у Технічному університеті міста Кошице, Словаччина (Technical University of Košice, Košice, Slovakia) за програмою National Scholarship Programme of the Slovak Republic, the Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic, що відбувалося 28 березня 2022 року по 30 червня 2022 року.

Тема дисертаційного дослідження «Забезпечення теплофізичних показників та підвищення корозійної стійкості матеріалів теплоакумуляторів для двигунів автотранспорту». Слід зазначити, що отримати грант на міжнародне стажування Олександрі допомогли високе знання іноземних мов (до речі, вона для власного розвитку закінчила магістратуру ХНТУ спеціальності 035-Філологія), глибокий науковий доробок (патент на винахід, наукова стаття у виданнях міжнародних наукометричних баз, декілька статей у фахових виданнях, виступи на Міжнародних наукових конференціях), довга і кропітка праця в лабораторіях із власним дослідним стендом теплоакамулятора, активна діяльність у самоврядуванні ХНТУ.
Олександра проходила наукове стажування у нещодавно відкритій у FMMR TUKE Лабораторії досліджень та інновацій акумуляторів, яка була створена у співпраці з Інститутом дослідження матеріалів Словацької академії наук та Інститутом геотехніки Словацької академії наук у м. Кошице. Наукова лабораторія направлена на інтеграцію дослідницьких можливостей у спільну платформу факультету матеріалів, металургії та рециклінгу Технічного університету в Кошице, Інституту дослідження матеріалів SAS та Інституту геотехніки SAS в Кошице, що дозволить ефективно переносити результати досліджень у конкретні інноваційні рішення.

На базі Research Center of advanced materials and technologies PROMATECH нею проведенні дослідження різноманітних наночастинок і вивчено їх дію на корозійний захист металу. Керівником від університету TUKE виступав провідний фахівець Maros Halama.

Проведені дослідження показали ефективність використання алюмінієвих наночастинок у фазозмінному матеріалі та результати досліджень будуть використані для підготовки та захисту дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань Матеріалознавство.

Також Олександра прийняла активну участь у конференції, яка проводилася в університеті 21 квітня 2022 року.

Посилання на подію: https://fmmr.tuke.sk/wps/wcm/connect/fmmr.tuke.sk24091/955722a1-1070-40b5-98ff-387a39644878/casovy+harmonogram-2022.pdf?MOD=AJPERES&CVID=o091hay.