Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

28 березня 2024 року відбулося чергове засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». Засідання було проведено під керівництвом д.е.н., професора, завідувача кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариси СІДЕЛЬНИКОВОЇ.

Наукові дослідження доводять, що наші емоції, переконання та поведінка відіграють вирішальну роль у прийнятті фінансових рішень. Однак більшість людей не усвідомлює цього зв’язку. В результаті ми часто приймаємо ірраціональні фінансові рішення під впливом емоцій або навіть втоми, що призводить до фінансових втрат. Більшою мірою те, як ми здобуваємо і використовуємо гроші, визначається психологією, а саме нашим внутрішнім бажанням мати гроші та багатим способом мислення.

Психологія грошей як наука вивчає зміну психіки людей та їх поведінку внаслідок впливу грошей. З психологією грошей пов‘язана проблема багатства і бідності.

Саме тому темою засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» стало проведення тренінгу на тему «Психологія грошей».

Вивчаючи особливості поведінки людей, які виявляються у зв‘язку з ставленням до грошей, психологи зіставляють їх з цінностями, соціальними уявленнями, особистісними якостями людей. За допомогою модифікованої методики Р. Кеттела з’ясовано, що діти з високою самооцінкою надають меншого значення факторам престижу, грошам, а з низькою – ховаються за гроші, прагнуть з їхньою допомогою зміцнити своє становище хоча б у власних очах.

Дослідження доводять, що саме гроші стають для людини одним з інструментів її соціальної адаптації, компенсатором незбалансованих стосунків з державою, засобом автономності, компонентом образу «Я».

Розвиток фінансової грамотності – це розуміння власних емоцій та вміння контролювати їх вплив – є ключем до (більш) раціонального прийняття фінансових рішень. Це допоможе уникнути типових емоційних помилок та досягти довгострокового стабільного фінансового успіху.

Розуміння своїх емоцій, переконань та поведінки важливе для фінансового благополуччя. Наприклад, якщо ви свідомо реагуєте на стрес витрачанням грошей, можете розробити стратегії управління стресом. Якщо ви усвідомлюєте, що надмірна емоційна реакція заважає раціональному фінансовому плануванню, ви можете впроваджувати методи самоконтролю. Також, розуміння та усвідомлення своїх фінансових переконань допоможе вам створити реалістичні фінансові цілі та плани.

Проведений захід, безперечно, допоможе майбутнім фахівцям-фінансистам краще розуміти механізми впливу грошей на мотивацію дій людей, взаємозалежність їх інтересів, виявляти притаманні індивідам стереотипи сприйняття соціальної дійсності, підвищить рівень їх інформаційної обізнаності у сфері економічної діяльності.