ТОВ «ГРУПА КОМПАНІЙ «ТЕПЛОТЕХНІКА»

В рамках догвору про творчу, наукову та навчальну співпрацю з ТОВ «УКРНДІІНЖПРОЕКТ-ПІВДЕНЬ» (https://tt.ks.ua/posluhy/inzhynirynhova-diialnist), що входить до структури діючого стейкхолдера ХНТУ ТОВ «Група компаній «Теплотехніка», кафедрою автоматизації, робототехніки і мехатроніки ХНТУ було створено філію на виробництві.

Згідно договору викладачами, студентами і аспірантами кафедри ефективно виконується:- використання у виробничій діяльності і навчальному процесі нових інформаційних технологій та технологій цифрової трансформації, що стоять за завданнями Індустрії 4.0;- створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів та кіберфізичних, робототехнічних і організаційно-технічних систем;- проектування, виробництва, експлуатації та наукових досліджень технічних систем, машин і устаткування, робототехнічних засобів та комплексів в умовах смартвиробництва.

Прикладом успішних кейсів співпраці є реалізовані проєкти впровадження систем поквартирного розподілення та обліку теплової енергії як низки введених в експлуатацію автоматизованих об'єктів багатоквартиних будинків, відпрацьовано монтажні схеми та балансування однотрубних багатоквартирних систем опалення, застосовано дистанційні вимірювачі і всі елементи гідроапаратури, регулювання та керування розподілом, встановлено мережу комунікативних засобів обміну даними.

На даний час групою компаній «Теплотехніка» (https://tt.ks.ua) разом з інтелектуальним вкладом науковців ХНТУ реалізовано 7 об’єктів з комплексною модернізацією системи опалення. Більше 700 квартир отримали індивідуальний облік тепла. Три опалювальні сезони з індивідуальним обліком тепла. Розроблено концепцію та технічно реалізовано смартсистему поквартирного розподілу і обліку теплової енергії, що має ієрархічну структуру від датчиків тепла дистанційно зведених до внутрішньо домових серверів білінгових компаній обліку до монтажно-сервісних служб побутової системи опалення та виробників приладів керування, металоконструкцій, розробників програмного забезпечення, обслуговуючих організацій.

Фінансові показники реалізації проєкту мають два рівні. До нижчого рівня належить пряма економія споживачів тепла багатоквартирних об'єднань, яка обраховується плановими методами та підтверджується надалі статистичними даними після введення кожного об'єкту в експлуатацію окремо. Наприклад, для окремого багатоквартирного об’єкту у м. Херсоні (https://osbb.tt.ks.ua/files/PrezentatsIya_kompanIYi_TeploTehnIka.pdf) ,

Вартість системи – 1090000грн Вартість з урахуванням грантів - 327000 грн.Вартість для 1 м.кв. – 61,70грн/м.кв.Окупність – 4,8 місяців опалювального сезону

Другий вищій рівень фінансової користі належить до прогнозованого загального обсягу функціонування розумного міста в концепції Simbiosity, що пов'язано з підвищенням рівня обізнаності та відповідальності населення до енергетико-екологічних аспектів життя, що підвищує обсяг комфортності та комплекс валових економічних показників суспільства.

Це сприяє реальному впровадженню концепції сталого розвитку містофукціонування та містобудування SymbioCity. Розроблено та впроваджено корневу ланку енергоспоживання як розподілену дистанційно комунікативну автоматизовану смартсистему моніторингу, обліку споживання та керування поквартирними витратами енергоносіїв для багатоквартирних об’єднань житлових комплексів із ефектом емерджентності у відношеннях у якості загального впливу на теплоенергетику України з застосуванням у регіональні території загальнодержавного масштабу.

Успішно введено в експлуатацію 9 схем теплопостачання населених пунктів :• Херсон (Херсонська область);• Кам'янець-Подільський (Хмельницька область);• Каховка (Херсонська область);• Нова Каховка (Херсонська область);• Гола Пристань (Херсонська область);• Наддніпрянське (Херсонська область);• Три населені пункти Черкаської області.

Розроблено 8 схем оптимізації водопостачання та водовідведення для населених пунктів Херсонської області (Україна) у рамках реалізації державної програми «Питна вода України».

При реалізації проектів використано лабораторії Херсонського національного технічного університету, що налічують необхідну сучасну матеріально-технічну базу і повірені засоби вимірювальної техніки, дослідні стенди з автоматизації процесів, метрології, комп’ютерно-розрахункові серверні засоби комунікаційних мереж (http://kntu.net.ua/ukr/Struktura/Kafedri-universitetu/Avtomatizaciyi-robototehniki-i-mehatroniki/Material-no-tehnichne-zabezpechennya), ділянку пуско-налагоджувальних робіт ТОВ «Група компаній «Теплотехніка», що виконує весь спектр робіт з налагодження газового обладнання та контрольно-вимірювальних приладів та автоматики та має дві лабораторії, а саме, лабораторія контролю за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря; лабораторія з перевірки димо-вентиляційних каналів котельних та опалювальних.