Про університет / Новини університету / 2 МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СИНЕРГІЯ НАУКИ І БІЗНЕСУ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ" |
2 МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СИНЕРГІЯ НАУКИ І БІЗНЕСУ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ"
Дата 01.05.2024 16:23
З 24 по 26 квітня 2024 року під егідою МОН відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні регіонів України», присвячена широкому колу проблем, пов’язаних з трансформацією підходів до підготовки кадрів з огляду на зовнішні і внутрішні виклики та відбудовою ключових галузей української економіки.
Заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко відкрив конференцію, яка поєднала представників 16 країн світу, підкресливши ключову роль освітян і науковців у процесах відродження України та її інтеграції до Європейського простору.
Конференція стала дискусійною площадкою, де понад 500 учасників, серед яких викладачі українських та іноземних ЗВО, підприємці, представники влади і громадськості, спільно шукали шляхи повоєнного відновлення й економічної трансформації регіонів України з урахуванням найкращих світових практик. Робота проходила в 13-ти секціях, пов’язаних з питаннями збереження і розвитку людського капіталу, змінами українського освітнього середовища з огляду на зовнішні і внутрішні виклики сьогодення, ІТ сферою, відновленням та ревіталізацією міських об’єктів та громадського простору, роллю культурної дипломатії і жіночим лідерством. Також розглянули проблеми відбудови та модернізації промислових галузей, інфраструктури та розвитку агросектору.
Повоєнна відбудова України потребуватиме високого рівня науково-технічного розвитку і, як наслідок, великої кількості кваліфікованих кадрів по всім індустріям та сферам діяльності. Саме співпраця та синергія освітян, держави та бізнесу сприятиме напрацюванню практичних механізмів для вирішення актуальних проблем повоєнного відновлення українських регіонів і збереження української ідентичності в загальному контексті європейського простору.
Конференція відбулася за ініціативи Херсонського національного технічного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Херсонської державної морської академії. Співорганізаторами стали Херсонська та Хмельницька обласні військові адміністрації, Київський національний університет технології та дизайну, Національний університет «Запорізька політехніка», Хмельницький національний університет, Асоціація Азово-чорноморських університетів, громадське об’єднання освітян «Прогресильні», Херсонська торгово-промислова палата, та колеги з університетів Польщі, Німеччини, Литви, Канади, Туреччини.