Про університет / Новини університету / Літературно-пісенний альманах, присвячений 200-річчю від дня народження геніального сина України Т.Г. Шевченка |
Літературно-пісенний альманах, присвячений 200-річчю від дня народження геніального сина України Т.Г. Шевченка
Дата 13.03.2014 14:59
5 березня 2014 р. в ауд. 300 (1) пройшов літературно-пісенний альманах, присвячений 200-річчю від дня народження геніального сина України, поета, драматурга, письменника, революціонера Тараса Григоровича Шевченка.
9 березня 1814 року – дата, яку внесено до світового календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі. Цього дня 200 років тому Україна подарувала світові Генія, Поета, Пророка – Тараса Григоровича Шевченка. Минають роки, десятиліття, але товща часу не в змозі применшити гостру актуальність Шевченкового слова для кожного з наступних поколінь, адже вся його велика спадщина – поезія, проза, мистецтво – пронизані любов’ю до України, до людини.
Діапазон Шевченкової геніальності надзвичайно широкий. Він був не лише творцем «Кобзаря», тобто поетом, але і не менш талановитим драматургом, прозаїком, автором шкільних підручників, філософом, фольклористом та великим художником, непересічною особистістю, яка увійшла до світового пантеону мистецтва. Його твори могутніми і чистими потоками влилися в неосяжний океан світової культури, коштовними перлинами збагативши скарбницю загальнолюдських здобутків.
На захід, присвячений пам'яті українського Генія, зібралася велика кількість студентів, що свідчить про неабияке зацікавлення молоді творчістю нашого Кобзаря. Д.і.н., професор, завідувач кафедри історії України і культури професійного спілкування Віктор Дмитрович Сусоров та студентка гр. 1 МЕВ Тетяна Матвєєва виступили у ролі ведучих.
Вступне слово про Тараса Шевченко тримала студентка гр.1 МЕВ-А Марина Севрюк. Далі бібліограф університету Інна Кириця ознайомила присутніх з творами, присвяченими Т.Г. Шевченку.
Студенти університету із захопленням слухали вірші з відомих творів Т.Г.Шевченка: уривок з поеми «Сон» прочитала студентка гр.1 МЕВ-А Олександра Ходаковська; уривок з поеми «Катерина» почули з уст студентки гр.1 МЕВ Світлани Мартинової, а студентка гр.1 МЕВ Насіє Чирал продекламувала поезію «Тополя».
Також студенти співали багато пісень. Зокрема, студентка 1 курсу факультету кібернетики Тен Юлія виконала українську народну пісню «Ніч яка місячна», а чоловічий дует у складі студентів 2 курсу факультету кібернетики Артема Козиря та Олександра Недобера виконав пісню «Чорнобривці» (слова М. Сингаївського, муз. В. Вірменича).
Родзинкою заходу стало надзвичайно потужне та емоційне акапельне виконання доцентом Лідією Олександрівною Козаковою та професором Віктором Дмитровичем Сусоровим української народної пісні «Ой, чий то кінь стоїть?».
На завершення заходу прозвучала українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» (слова Т.Г. Шевченка) у виконанні хору першокурсників факультетів МЕВ та економіки (диригент та художній керівник Віктор Дмитрович Сусоров).
Через віки та століття є і буде завжди актуальним, злободенним записане на скрижалях серця кожного українця мистецьке слово Тараса Шевченка. Пам’ять про Великого Кобзаря ми пронесемо крізь віки!