Головна

Про університет / Новини університету / Студент спеціальності «Оподаткування» - призер Х Ювілейної науково-практичної конференції

Студент спеціальності «Оподаткування» - призер Х Ювілейної науково-практичної конференції

З 21 по 23 лютого 2013 року у Тернопільському національному економічному університеті (далі – ТНЕУ) відбулася Х Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації». Головна мета конференції - налагодження міждержавних та міжрегіональних молодіжних наукових зв’язків у контексті європейської інтеграції.

У науковому заході прийняли участь молоді вчені, аспіранти, слухачі магістратури, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науково-дослідних і проектних організацій, банків, комерційних фірм та інших організацій, чия діяльність невід’ємно пов’язана з тематикою конференції, віком до 35 років. Херсонський національний технічний університет був представлений аспірантами кафедри податкової та бюджетної політики: Якушею Я.В., Новосьоловою О.С та студентом 5 курсу спеціальності «Оподаткування» Піралієвим Е.

Конференція проходила в пленарному, секційному режимах та режимі круглих столів. Науковий захід працював за п’ятьма секціями, які очолювали молоді науковці ТНЕУ.

На пленарному засіданні учасників конференції привітали в.о. ректора ТНЕУ д.е.н., професор Андрій Крисоватий; проректор з наукової роботи ТНЕУ, д.е.н., професор Зеновій Задорожний; заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Василь Гецько; заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський та інші наукові та державні діячі.

На пленарному засіданні були висвітлені такі питання, як: логістика у світовому господарстві XXI століття; структурні трансформації світового ринку фінансових послуг; фіскальні дисбаланси оподаткування доходів фізичних осіб підприємців в Україні; стратегічні напрями розвитку фермерських господарств України в контексті світового досвіду тощо.

По закінченню пленарного засідання розпочали свою роботу секційні режими засідання молодих вчених, а саме: Секція 1 «Світова економіка в ХХІ столітті: трансформація геополітичних інтересів, геоекономічні стратегії та проблеми наднаціонального регулювання»; Секція 2 «Стратегія і тактика управління в умовах нестабільної ринкової кон’юнктури»; Секція 3 «Роль фінансів в економічному зростанні: функціональна детермінованість та моделі розвитку»; Секція 4 «Теорія інституціоналізму та інституційне забезпечення економічного розвитку», Секція 5 «Міжнародні стандарти та проблеми уніфікації обліку, аналізу і аудиту».

Молоді вчені ХНТУ прийняли участь у Секції 3 з наступними темами доповідей: Якуша Я.В. - «Фіскальні ефекти запровадження екологічного оподаткування в Україні»; Новосьолова О.С. - «Резерви формування доходів державного бюджету в умовах посилення боргових ризиків»; Піралієв Е.В. - «Стратегічні пріоритети преференційного оподаткування в Україні».

Усі доповіді учасників конференції були змістовними та актуальними. Доповідачі підготували детальні презентації, в яких наглядно представили практичне застосування своїх наукових досліджень.

Окрім секційних засідань, в рамках конференції працювали два круглі столи: «Проблеми стратегічного вибору України: погляд молоді» та «Перспективи участі України в міжнародних інтеграційних процесах».

За результатами роботи конференції були визначені кращі доповіді на кожній секції. Доповідачі, які зайняли призові місця, отримали грамоти та подарунки від організаційного комітету конференції. Призером Х Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації» став студент 5 курсу спеціальності «Оподаткування» ХНТУ Піралієв Елчін – він зайняв почесне ІІІ місце серед найкращих доповідачів Секції 3.

Практичні рекомендації, як були винесені під час роботи Х Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації», будуть використані при підготовці пропозицій та аналітичних записок для відповідних профільних комітетів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.