Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ В ОНЛАЙН-ФЕСТИВАЛІ «СТУДЕНТСЬКИЙ ДЖЕМ ХНТУ 2024» |
УЧАСТЬ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ В ОНЛАЙН-ФЕСТИВАЛІ «СТУДЕНТСЬКИЙ ДЖЕМ ХНТУ 2024»
Дата 25.12.2024 11:03
Спікерами щорічного відкритого освітнього заходу від кафедри КСтаМ, у день його відкриття, 15 листопада 2024 року, стали студенти спеціальностей 125 «Кібербезпека та захист інформації» та 123 «Комп’ютерна інженерія».
Студент спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» освітньо-професійної програми «Кібербезпека» другого (бакалаврського) рівня вищої освіти Микита Мокляк презентував лекцію на тему: «Анатомія комп’ютера» (науковий керівник – Григорова А. А., завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж ХНТУ, к. т. н., доцент). Спікером було розкрито такі питання: визначення та базові поняття анатомії комп’ютера; особливості материнської плати та її роз’ємів, процесору, оперативної пам'яті, відеокарти, пристроїв зберігання даних, блоку живлення, системи охолодження, корпусу системного блоку, зовнішнього апаратного забезпечення; специфіка виконання завдань комп’ютером.
Студенти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» освітньо-професійної програми «Комп’ютерні системи та мережі» другого (бакалаврського) рівня вищої освіти Вдовиченко Нікіта та Дубінін Максим представили лекцію на тему: «Коди і шифри» (науковий керівник – Дроздова Є. А., старший викладач кафедри комп’ютерних систем та мереж ХНТУ). В розділі «Кодування», спікерами було висвітлено такі питання: базова термінологія; кодування на прикладі слова «вовк»; приклади кодування для людини та комп’ютера, на засадах азбуки Морзе та жестової мови; особливості та приклад зламаного кодування; специфіка кодування для подання тексту в цифровому форматі; приклади кодування на засадах кодів Хемінга, CRC, Баркера, Ріда-Соломона та Манчестера, наскельних малюнків, петрогліфів, шрифту Брайля, єгипетських ієрогліфів, музичних нот, дорожніх знаків і сигналів світлофору, іконок додатків на ПК та мобільних пристроях, мов. У розділі «Шифрування», спікери розглянули таку тематику: ключова термінологія; приклад шифру Цезаря; застосування шифрування; розвиток криптографії; основні поняття криптології та криптографічні методи; блочні шифри; різниця між симетричними й асиметричними шифрами; основні принципи криптоаналізу, вимоги до криптосистем, класифікація результатів криптоаналізу, криптоаналіз і нові технології (нейронні мережі та квантові комп’ютери); шифрування методами перестановки та заміни; блочні методи.
Учасники заходу виявили дуже велику зацікавленість до виступів спікерів, відзначили високий рівень їхньої підготовки. В цілому, освітній онлайн-фестиваль здобувачів освіти «Студентський джем», приурочений цього року до Міжнародного дня студента, досяг своєї мети підвищити інтерес до освітнього процесу, надати нові знання з різних галузей знань, урізноманітнити навчальне життя, підтримати обдаровану молодь, популяризувати творчий та інтелектуальний розвиток студентської спільноти, організувати змістовне дозвілля студентів.ї
|
|
|
|