Головна

Про університет / Новини університету / ВАЖЛИВІ ЗДОБУТКИ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ ХНТУ

ВАЖЛИВІ ЗДОБУТКИ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ ХНТУ

Багаторічна активна діяльність цієї постійно діючої групи стала потужним підсилювачем процесів науково-дослідної роботи студентів та передумовою до отримання її плідних результатів.

Постійно діюча студентська наукова проблемна група кафедри комп’ютерних систем та мереж (до 2023-24 навчального року – кафедри інформаційних технологій) факультету інформаційних технологій та дизайну Херсонського національного технічного університету здійснює свою діяльність, починаючи з 2017-18 навчального року, та по нинішній час.

На даний час, робота цієї групи охоплює три спеціальності галузі знань 12 – Інформаційні технології, а саме: 123 – Комп’ютерна інженерія (ОПП «Комп’ютерні системи та мережі»); 125 – Кібербезпека та захист інформації (ОПП «Кібербезпека»); 126 – Інформаційні системи та технології (ОПП «Інформаційні системи та технології», «Інформаційні системи та технології в економіці, менеджменті та управлінні проєктами»).

У роботі студентської наукової проблемної групи активно беруть участь як студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, так і аспіранти. До діяльності основного складу групи, що планується на початку кожного навчального року, в перебігу роботи, охоче приєднується ще багато студентів.

Основні напрями роботи групи відображають назви її секцій, а саме: «Дослідження сучасної проблематики технологій комп'ютерних систем і мереж, кібербезпеки та захисту інформації. Моделі, методи та інформаційні технології комп'ютеризованого навчання. Прикладні аспекти методології нечіткого моделювання, систем штучного інтелекту та методів управління складними системами"; «Методи, моделі та інформаційні технології управління складними системами та кібербезпекою».

Плідними результатами діяльності постійно діючої студентської наукової проблемної групи стали: численні наукові статті, тези доповідей на Міжнародних і Всеукраїнських наукових конференціях, свідоцтва про авторські права; перемоги в конкурсах та олімпіадах; участі в семінарах, вебінарах, круглих столах, діалогах, тренінгах тощо.

У цілому, робота цієї групи сприяє посиленню й інтенсифікації таких освітніх процесів: індивідуалізації освітньої траєкторії студентів; набуття здобувачами вищої освіти соціальних навичок (soft skills), відповідних цілям освітньої програми; отримання теоретичної та практичної підготовки, що дозволяє здобути компетентності, необхідні для подальшої професійної діяльності; вдосконалення навчально-методичного забезпечення освітньої програми та оновлення змісту її освітніх компонентів на основі рекомендацій внутрішніх стейкхолдерів; стимулювання учасників освітнього процесу до самостійного виконання письмових робіт, запобігання академічному плагіату тощо.