МАГІСТР
Спеціальність 051 «ЕКОНОМІКА»
Молодший бакалавр / Бакалавр / МАГІСТР / Доктор філософії
ЛІЦЕНЗІЯ НА ПРАВО ЗДІЙСНЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Економіка - наука, яка вивчає процеси циркуляції товарів і послуг у суспільстві. Якщо у вашому розумінні гроші - це не просто кошти, які можна витратити, але ще й ресурс, який є важливою складовою багатьох процесів - вам обов'язково варто задуматися про одержання ступеня магістра економіки. Навчання в магістратурі за фахом 051 «Економіка» у Херсонському національному технічному університеті дає можливість глибоко вивчити економічні процеси й дозволяє стати першокласним фахівцем у галузі економіки.
Одержати ступінь магістра може не тільки бакалавр, але й людина, що закінчила раніше першу магістерську освіту. До того ж вибір магістерської програми не прив'язаний до раніше отриманої спеціалізації. Тобто, якщо ви вивчали філологію, а в магістратуру вирішили піти на спеціальність 051 «Економіка» — це цілком реально. Адже дуже багато студентів, одержуючи першу вищу освіту (бакалаврський рівень), тільки в процесі навчання визначаються зі своїми устремліннями. А деякі й зовсім приймають рішення кардинально змінити сферу своєї діяльності й одержати диплом зі спеціальності 051 «Економіка» магістерського рівня ( Master of еconomics ) .
Особливості магістерських програм зі спеціальності 051 «Економіка» у Херсонському національному технічному університеті:
- магістерські програми складаються відповідно до запитів потенційних роботодавців, тобто, загальноосвітні дисципліни залишаються в програмі бакалаврів, а магістрів чекають винятково корисні знання 😊 . Звичайно це проявляється у великій кількості кредитів на спеціалізовані предмети, тренінги і практику;
- у магістратурі велика увага приділяється розвитку інтегрованих навичок, таких як розв’язання складних економічних завдань та проблем, управлінська діяльність, комунікації з колективом;
- магістратура — це можливість одержати другу вищу освіту в економічній сфері за 1 рік 4 міс., адже вибирати магістерську програму зі спеціальності 051 «Економіка» можна після будь-якої спеціальності, яку ви здобували на бакалаврському рівні. Багатьом абітурієнтам цікаво перейти на економічну спеціальність.
З магістерською освітою у вас відкривається більше професійних можливостей: або працюйте за спеціальністю й робіть свою кар'єру, або можна піти в аспірантуру й займатися наукою.
Особливості навчання в магістратурі:
Магістратура, мабуть, перше місце на освітньому шляху людини, де вчитися треба самому, саме в магістратурі передбачається самостійне й поглиблене вивчання необхідного матеріалу. І це — перша особливість магістратури .
Друга особливість — у магістратурі студент — активний учасник навчального процесу, тому основними формами навчання тут є ділові ігри, підготовка аналітичних записок, розробка реальних проектів, аналіз ділових ситуацій.
Третя особливість . Особа, що одержує магістерську освіту, звичайно перебуває в дорослому віці й здатна адекватно оцінювати ситуацію. Тому від неї ніхто не вимагає суворого відвідування університету (можливе оформлення індивідуального графіка вільного відвідування). Викладачі на даному етапі покладаються на усвідомленість своїх студентів, а за контроль відповідає рейтингова система на основі оцінювання іспитів і заліків.
Для забезпечення якісної підготовки здобувачів спеціальності 051 «Економіка» функціонують лабораторії та спеціалізовані кабінети. Сучасна техніка, якою користуються студенти, сконцентрована у спеціалізованих комп’ютерних кабінетах, об’єднаних локальною мережею з виходом в інтернет, що дає студентам змогу доступу до літературних джерел, мобільного спілкування та професійного зростання при підготовці до семінарів, практичних, кваліфікаційних робіт. Студенти мають можливість працювати у комп’ютерних класах на заняттях (за розкладом занять) та самостійно поза розкладом навчальних занять.
Для вступу на спеціальність 051 «Економіка» магістерського рівня ( Master of еconomic s ) до Херсонського національного технічного університету (бюджет або контракт), абітурієнт надає диплом бакалавра (спеціаліста, магістра) з додатком і результати проходження фахового вступного випробування:
- результати єдиного вступного іспиту (ЄВІ) :
- з іноземної мови – вага предмету 0,2;
- з тестів загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – вага 0,2
- результати фахового вступного випробування – вага 0,6.
Щоб отримати право брати участь у конкурсному відборі, учасник ЄВІ має подолати «пороговий бал», тобто набрати 5 тестових балів. Ця норма стосуватиметься і тесту з іноземної мови, і тесту загальної навчальної компетентності.
Студенти, що зараховані на спеціальність 051 «Економіка» магістерського рівня (Master of еconomics) навчаються за освітньо-професійною програмою
Що вивчають майбутні МагІстри з економіки?
Навчання за спеціальністю 051 "Економіка" на другому (магістерському) рівні передбачає вивчення нормативних та вибіркових дисциплін.
Нормативні дисципліни формують необхідні для висококваліфікованих фахівців загальнонаукові, економічні, управлінські, фінансові знання і уміння за обраною освітньо-професійною програмою.
До складу нормативних дисциплін освітньо-професійної програми «Економічна безпека» включено дисципліни, серед яких: |
|
|
Навчання за спеціальністю 051 «Економіка» дозволяє студенту сформувати індивідуальну освітню траєкторію з вибіркових дисциплін.
Каталог вибіркових дисциплін:
- Бізнес-аналітика
- Конкурентна розвідка та внутрішня безпека бізнесу
- Технологія продаж
- Аналітика управління ризиками
- Економічна діагностика
- Фінансовий аналіз
- Комплаенс-контроль в діяльності господарюючих суб’єктів
- Управління потенціалом підприємства у конкурентному середовищі
- Антирейдерська політика
- Економіка громадського сектору
- Економіка підприємств країн Євроспільноти
- Фіскальна безпека
По закінченню навчання студенти виконують кваліфікаційну роботу магістра, яка передбачає розв’язання складного спеціалізованого завдання або практичної складної задачі або проблеми в економічній сфері, що потребує досліджень та/або інновацій і характеризується невизначеністю умов та вимог.
Перспективи випускників - магістрів з економіки другого (магістерського) рівня вищої освіти
Випускники спеціальності 051 «Економіка» є затребуваними спеціалістами на ринку праці і мають необхідні навички для роботи на рівні сучасних вимог вітчизняних і закордонних аналітичних компаній.
У результаті навчання випускник магістратури зі спеціальності 051 «Економіка» досконало володіє умінням аналізувати, управляти, досліджувати й проектувати, умінням пропонувати, приймати і захищати власні рішення. Магістр економіки уміє проводити економічні розрахунки; оцінювати прибутковість діяльності підприємства; розробляти стратегії розвитку компанії або підрозділу; керувати профільною службою, відділом або приватною компанією; планувати діяльність науково-дослідних груп; розробляти й аналізувати нормативні документи. Магістерський ступінь у галузі економіки дозволить вам знайти не тільки корпоративну роботу, але й стати консультантом урядової структури або в суспільному секторі, або створити й вести власний бізнес. Магістри з економіки затребувані не тільки у вузько спеціалізованій сфері, але також у політиці, журналістиці та юриспруденції.
Високопрофесійні фахівці-економісти за всіх часів мали можливість одержувати високу заробітну плату. Сьогодні в економіста немає межі оплати праці.
Магістри з економіки Херсонського національного технічного університету мають можливість продовжити освіту за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти , та здобути ступінь доктора філософії (PhD).
Ми пишаємося тим,що випускники спеціальності 051 «Економіка» Херсонського національного технічного університету є фахівцями дійсно високого рівня, здатними адаптуватися під зміни зовнішнього середовища українського ринку праці, готовими вирішувати складні завдання в динамічних економічних умовах.
Переваги навчання за спеціальністю 051 «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти:
О світні програми спеціальності 051 "Економіка" поєднують класичні освітні традиції ХНТУ із застосуванням новітніх технологій навчання, у тому числі інтерактивних, нестандартних проблемних лекцій із залученням представників роботодавців, віртуальних бізнес-симуляторів, кейс-методів.
Навчання іноземним мовам на рівні, що забезпечує освоєння професійної лексики й професійної комунікації англійською мовою є однією з важливих складових підготовки фахівців за спеціальністю 051 «Економіка».
Магістерський рівень вищої освіти зі спеціальності 051 «Економіка» орієнтований на спеціалізовані сфери в межах освітньо-професійних програм «Економіка підприємства» та «Економічна безпека». Освітньо-професійні програми «Економіка підприємства» та «Економічна безпека» дозволяють отримати більш жорстку спеціалізацію і конкурентні переваги, що створює додаткові перспективи вигідного працевлаштування та кар’єрного зростання.
Провідні викладачі освітньо-професійної програми:
|
Н.В. Шандова – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт Автор навчальних посібників:
Міжнародне стажування: Malopolska School of Public Administration, Cracow University of Economics, International postgraduate practical internship: «New and innovative teaching methods» |
|
Любов Володимирівна Боровік – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт Автор навчальних посібників:
Міжнародне стажування:
|
|
Н.М. Олійник – кандидат технічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки, Учасник тренінгу The International Scientific Internship «Methodology and Innovative Business Tools of Foresight Management» (Tbilisi, Georgia). Training program for the scientific and pedagogical staff, which took place at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Certificate of Completion № 1009, 24-30 October, 2017 Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях Автор навчально-методичного посібника: Бізнес-планування : Навчально-методичний посібник / С.М. Макаренко, Н.М. Олійник. – Херсон: ТОВ «ВКФ «СТАР» ЛТД», 2017. – 224 с |
|
А. В. Тарасюк - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових, навчально-методичних робіт Автор навчального посібника: Потенціал і розвиток підприємства: навчальний посібник / Шарко М.В., Мєшкова-Кравченко Н.В., Тарасюк А.В. – Херсон: ФОП Вишемирський В.С., 2018 – 218 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №8 від 27.04.2017р.). |
|
Н.В. Мєшкова-Кравченко — старший викладач кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки, автор наукових, навчально-методичних робіт Автор навчальних посібників:
|
Ми зберегли всі кращі традиції підготовки магістрів з економіки, але вписали їх у сучасні умови, доповнили новим інструментарієм. Подивіться наш фотоальбом на сайті кафедри. На цих фото можете знайти своїх знайомих, дізнаєтеся про своїх викладачів .
Освітні програми спеціальності 051 «Економіка» створені в процесі співробітництва з роботодавцями , зокрема, з міською, обласною радою м. Херсона, провідними підприємствами міста і області, ураховує сучасний стан економіки і її головні тренди.
Студенти, що навчаються за спеціальністю 051 «Економіка» забезпечуються гуртожитком, де ХНТУ гарантує:
- безпеку (цілодобова пропускна система, відеоспостереження);
- комфорт (побутова та кухонна техніка, мебльовані кімнати);
- цілодобову підтримку (психологічна та технічна підтримка);
- студентську спільноту (студентське ком’юніті, дружня підтримка).
Правила прийому до ХНТУ у 2024 році
Контактна інформація |
Херсонський національний технічний університет,
кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки.
Телефон для довідок: (095) 545-53-56 Олійник Наталія Миколаївна
kafekon@kntu.net.ua |
|
|