Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

23 листопада 2023 року відбулося чергове засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», керівником якої є Лариса СІДЕЛЬНИКОВА - д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування.

На засідання було запрошено hr-бізнес-партнера головного офісу акціонерного товариства КБ «Приватбанк» Галину ТРОЯНОВСЬКУ.

Пані Галина зазначила, що російське вторгнення в Україну, окрім людських втрат та руйнування інфраструктури, спричинило значний спад в усіх галузях економіки країни. Зокрема, постраждала й банківська галузь, хоча відносно неї не були реалізовані найгірші сценарії розвитку подій завдяки ефективній роботі банків та НБУ. Незважаючи на це, вітчизняна банківська система зазнала втрат та ризиків, що мають і миттєвий, і пролонгований у часі ефект. Доповідач також окреслила основні проблеми, пов’язані з наслідками військової агресії росії для банківського сектора України.

Галина ТРОЯНОВСЬКА ознайомила слухачів з особливостями діяльності АТ КБ «Приватбанк» під час воєнного стану, висвітлила основні досягнення банку та нюанси роботи банківських працівників у 2022-2023 роках.

З огляду на зазначене, учасники засідання зробили висновки, що саме цифровізація є одним з основних чинників, які допомогли запобігти значним збиткам банківської системи. Однак було б перебільшенням стверджувати, що банківський сектор у нинішніх умовах функціонує нормально. Найгірші сценарії не здійснилися, однак війна завдала значної шкоди роботі банкам України та суттєво підвищила кредитні ризики.

Характерною ознакою заходу стала жвава дискусія навколо питання ефективності банківського бізнесу під час воєнного стану, особливо в контексті доцільності підвищення ставок оподаткування прибутку банківських установ.

Проведене засідання стало платформою для обміну думками та дозволило згенерувати наукову дискусію щодо пошуку оптимальних рішень стосовно актуальних проблем розвитку банківської справи для забезпечення науково-освітньої діяльності. Основні аспекти цієї дискусії знайдуть відображення у подальших наукових розробках студентів-членів студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» при підготовці тез доповідей для участі в міжнародних та всеукраїнських конференціях та написанні наукових статей у наукових фахових виданнях України.