Головна

Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ МАГІСТРІВ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ МАГІСТРІВ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

12 серпня 2022 року професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор Микола Дурман взяв участь у спільному засіданні робочої групи МОН України з питань методичного, організаційного та аналітичного забезпечення єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування» та експертів з розробки тестів єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) цієї спеціальності.

Серед питань, що виносилися на розгляд були такі:

  1. Поетапе виконання завдань, запланованих після проведення першого «пілотного» оцінювання ЄДКІ, що відбулося у грудні 2021 року.
  2. Попередня інформація щодо психонометричної оцінки результатів ЄДКІ
  3. Обговорення бачення методології встановлення та обґрунтування рівня порогового балу проходження ЄДКІ.

Кожне питання порядку денного засідання викликало жваву дискусію, оскільки має вплив на якість підготовки магістрів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» та можливість отримання ними документів про освіту державного зразка. Більшість присутніх (а їх було близько 70) висловили думку, що «пілотне» проведення ЄДКІ показало, що необхідно виважено та конструктивно підходити до складання тестових запитань, не допускати можливостей неправильного трактування відповідей.

Особливу увагу присутні звернули на методологію встановлення «порогового» балу проходження ЄДКІ, який і буде визначати його складання чи нескладання. Сергій Мудрук, президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» (UENet) зазначив, що всім експертам будуть надіслані відповідні матеріали, де вони (експерти) зможуть, опираючись на власний досвід та знання, оцінити відповідність тестових запитань отриманим студентами балам. Саме це дасть змогу встановити релевантний «пороговий» бал і в майбутньому застосовувати його для контролю результатів навчального процесу підготовки магістрів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Також результати цього експертного оцінювання дадуть можливість закладам вищої освіти, що ведуть підготовку магістрів означеної спеціальності, відкоригувати свої освітні програми та навчальні і робочі плани з метою наближення змістовного наповнення їх навчальних модулів до відповідного стандарту вищої освіти та програми ЄДКІ.

На закінчення засідання всі його учасники зійшлися на думці, що єдиний державний кваліфікаційний іспит – це новація в підготовці магістрів публічного управління та адміністрування, проте новація необхідна. Особливо це стало зрозуміло під час процесу євроінтеграції України, що суттєво активізувався останнім часом.

Засідання відбулося за сприяння UENet та технічної підтримки державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».