Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / УЧАСТЬ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ ТА СТУДЕНТІВ ХНТУ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СЕМІНАРІ «ІНФОРМАЦІЙНА АГРЕСІЯ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНІ ПАРАЛЕЛІ ТА СУЧАСНИЙ ВИМІР» |
УЧАСТЬ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ ТА СТУДЕНТІВ ХНТУ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СЕМІНАРІ «ІНФОРМАЦІЙНА АГРЕСІЯ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНІ ПАРАЛЕЛІ ТА СУЧАСНИЙ ВИМІР»
Дата 30.09.2018 13:47
28 вересня 2018 року на базі Херсонського аграрного державного університету відбувся інформаційний семінар «Інформаційна агресія РФ проти України: історичні паралелі та сучасний вимір». Головними спікерами семінару були: заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій та представники РНБО.
Від Херсонського національного технічного університету в семінарі взяли участь: проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Г. Г. Савіна, старший викладач кафедри державного управління і місцевого самоврядування О.Л. Дурман, студенти другого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» та інші особи.
На семінарі висвітлювалися питання, повʼязані з агресією РФ проти України, а саме було проведено паралелі між минулим та сучасним у тих механізмах, що керівники Росії в різні історичні часи використовували і використовують проти Українського народу.
Крім того, на заході презентувалися слайди з історичними документами про арешти, репресії та розстріли тих, хто чинив опір агресорові. Акцент під час семінару робився на тому, що в політиці північних сусідів, як раніше так і зараз, також активно відбувається ліквідація тоталітарних соратників (керівників органів державної безпеки ВЧК-ОДПУ-НКВС, народних комісарів, політичних діячів, ватажків т.зв. «ДНР» та «ЛНР»).
Щодо інформаційної агресії, під час заходу йшлося про інструменти та канали (телебачення (переважно серіали), література) інформаційної експансії РФ проти України. Це і спільний медійний простір двох держав як елемент інформаційної агресії і соціальні мережі як інструмент інформаційної зачистки перед військовим вторгненням РФ в Україну.
Наприкінці семінару студентів ХНТУ цікавили такі питання:
- Які головні виклики наразі стоять перед інформаційною безпекою України?
- Яким чином українська влада протидіє тому, що через Крим Росія транслює свої радіо- та телеканали на нашу територію?
Відповіді спікерів були обґрунтованими, вони погодилися, що сучасна політика протидії агресорові в Україні є недосконалою, оскільки вона перебуває в стадії затяжного становлення.
Насамкінець ведучі семінару закликали всіх присутніх до терпіння в боротьбі з агресором.