Головна

Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНОМУ ФОРУМІ «ЗУПИНИТИ НЕ МОЖНА ПРОДОВЖИТИ. ДЕ ПОСТАВИТИ КОМУ В ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ?»

УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНОМУ ФОРУМІ «ЗУПИНИТИ НЕ МОЖНА ПРОДОВЖИТИ. ДЕ ПОСТАВИТИ КОМУ В ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ?»

26 серпня 2021 року професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр. Микола Дурман на запрошення Олександра Солонтая, відомого політолога, директора програм практичної політики Інституту Політичної Освіти, взяв участь у публічному форумі «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?», присвяченому процесам та особливостям реформи децентралізації в Південній Україні.

У вступному слові Олександр Солонтай привітав присутніх із початком Форуму та оголосив його тематику та правила проведення, а також задав тон дискусії. Порядок денний включав обговорення нових законопроектів, проблем та перспектив реформи децентралізації.

Микола Дурман у своєму виступі зазначив, що цей захід має велике вплив на активістів у громадах, на депутатів та голів територіальних громад. При цьому також зупинився на основних тенденціях реформування місцевого самоврядування, а також задав тон дискусії, чому одні громади розвиваються краще, залучають молодь до управління та покращують якість життя своїх мешканців, а інші, в аналогічних умовах, просто виживають, а молодь, не маючи перспектив в таких громадах, виїжджає в інші громади або за кордон.

Знаний експерт та ідеолог децентралізації Юрій Ганущак зупинився на перспективах прийняття законопроєкту «Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» №4298 від 30.10.2020 р. в частині контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування з боку місцевих органів виконавчої влади (районних державних адміністрацій). Також Юрій Іванович розповів про новації реформ, які обговорюються на рівні вищих ешелонів влади та громадських об’єднань територіальних громад (АМУ, АТГ та інші).

Всього участь у форумі взяли близько 120 експертів та практиків від місцевого самоврядування, представників громадянського середовища.

Пропозиції форуму будуть розіслані органам державної влади, асоціаціям та міжнародним структурам, які підтримують децентралізацію.