Головна

Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / УЧАСТЬ У ШОСТІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ПАНЕЛЬНІЙ ДИСКУСІЇ "A YEAR LATER: ASSESSING THE WAR AGAINST UKRAINE"

УЧАСТЬ У ШОСТІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ПАНЕЛЬНІЙ ДИСКУСІЇ "A YEAR LATER: ASSESSING THE WAR AGAINST UKRAINE"

13 лютого 2023 року професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Микола Дурман, д.держ.упр., професор, заслужений працівник освіти України взяв участь у шостій політичній панельній дискусії "A Year Later: Assessing the War Against Ukraine", присвяченій російській війні проти України.

Захід проводився на базі Українського Вільного Університету (Мюнхен, Німеччина). Дискусію модерували:

Александр Мотиль – професор Українського вільного університету та Університету Ратджерса, голова Кафедри політичних наук УВУ.

Раджан Менон – директор Великої стратегічної програми щодо пріоритетів оборони, старший науковий працівник Інституту війни Зальцмана та студій миру Колумбійського університету, позаштатний науковець Фонду міжнародного миру Карнеґі.

Відкрив Захід канцлер УВУ пан Дмитро Шевченко. У вступному слові він привітав присутніх у стінах Університету та побажав усім плідної праці з такою нелегкою темою, як агресія російської федерації проти України. Акцентував увагу на тому, що Український вільний університет за всі роки свого існування докладав багато зусиль для протидії росії та її спробам знищити все українське.

Раджан Менон розпочав дискусію розповіддю про свою поїздку в Україну восени, під час якої він відвідав Київ, Херсон, Миколаїв, Одесу та інші міста, що тою чи іншою мірою постраждали від російської агресії. Зустрічаючись з військовими та цивільними, він відзначив піднесений дух на звільнених територіях. Проте він також бачив критичний стан інфраструктури, яка зазнає постійних руйнувань.

Коротка інформація професора Миколи Дурмана стосувалася вивчення політико-правового статусу захоплених українських територій відповідно до міжнародного, українського та російського права. Проведений аналіз відмінностей в правовому статусі територій Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей, Херсонської та Запорізької областей, що захоплені російськими військами показав, що зустрічаються різні визначення того, яким терміном позначати цей процес – окупація, агресія, анексія тощо.

Аналіз цих термінів і процесів, що їм відповідають, дозволив застосувати їх до ситуацій, що складалися на захоплених російськими військами територіях в різні часи сучасної російської агресії – з 2014 року і в різні періоди 2022-2023 рр. Встановлено, що суттєвої відмінності в правовому статусі тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим (АРК), окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також окупованих територій Херсонської та Запорізької областей на сьогодні немає – всі вони страждають від російської агресії, перебувають під тимчасовою окупацією російськими військами, управляються органами російської окупаційної влади – тобто, мають певні ознаки анексованих територій. Але головним тут є саме поняття «окуповані території» – адже саме цей статус визначається в міжнародних правових документах і визначає обов’язки РФ щодо цих територій та цивільного населення, яке на них проживає – як під час окупації, так і після звільнення цих територій, а також в повоєнний період.

Наприкінці Заходу присутні зголосилися на тому, що тема дуже важлива і слід і надалі проводити такі заходи для визначення тенденцій розвитку подій, визначення спільних цілей і завдань та вироблення рекомендацій.