Головна

Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПРОЄКТІ «ТЕРИТОРІЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО КОМФОРТУ»

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПРОЄКТІ «ТЕРИТОРІЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО КОМФОРТУ»

18 лютого 2022 року на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року № 53/2021 викладачі кафедри державного управління і місцевого самоврядування разом зі здобувачами вищої освіти першого, другого та третього рівня спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» Херсонського національного технічного університету взяли участь у заході на тему: «Маніпуляції та пропаганда в медіапросторі: ознаки, прийоми та шляхи уникнення», що реалізується в межах проєкту «Територія інформаційного комфорту».

Захід проводили співробітники Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Першою виступила Лілія Віжічаніна на тему: «Ре-візія історії. Російська пропаганда та Україна», яка розповіла про історичні наративи, що наразі наявні в медіапросторі Росії та транслюються в Україну, і спрямовані на ревізію історичного минулого для зміщення акцентів сьогодення і формування спотвореного майбутнього. Ці наративи також спрямовано на вироблення в українців «меншовартості» стосовно росіян, та зменшення ролі України відносно Російської Федерації («молодша сестра» Україна – «старший брат» Росія).

Оксана Золотухіна у своєму блоці «Поняття пропаганди, ознаки, методи, шляхи подолання» розповіла про пропаганду, її ознаки, методи та інструменти. Цікавим видалася розповідь, присвячена шляхам подолання пропаганди, а також вивченню співвідношення між інформуванням, пропагандою та фейковими повідомленнями. Лекторка визначила, що дуже часто спрощення певних подій чи інформації для застосування її як пропаганди, призводить до спотворення фактів, а, часто, й до прямого обману. Це, своєю чергою, призводить до формування хибних наративів та неправдивої історичної картини.

Тетяна Донченко у блоці «Мова ворожнечі» розповіла про факти, фейки та судження, а також допустимі і недопустимі висловлювання, що можуть ображати почуття інших людей, особливо з вразливих прошарків населення. Вона також провела практикум, де в ігровій формі вчила розрізняти факти та оціночні судження.

У своєму заключному слові завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор, заслужений працівник освіти України Іван Петрович Лопушинський подякував працівникам бібліотеки за такий цікавий захід, що є особливо актуальним в умовах сьогодення.

Після завершення заходу всі, хто бажав, міг пройти тестування, за результатами якого переможці отримають заохочувальні призи.