Головна

Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / Участь у Всеукраїнському форумі «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?»

Участь у Всеукраїнському форумі «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?»

30-31 березня професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр. Микола Дурман взяв участь у заключній частині Всеукраїнського форуму «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?».

Порядок денний першого дня включав розгляд концепцій реформи, основні напрямки децентралізації та її перспективи у майбутньому. На порядку денному другого дня стояли питання ставлення мешканців України до реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою, актуальні законопроекти щодо реформування місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, включення громадян в процеси ухвалення рішень та налагодження громадського контролю за справами в громаді.

Відкрив Форум Олександр Солонтай, провідний експерт Інституту політичної освіти (м. Київ) та «ідеолог» Форуму, який привітав присутніх із початком заходу та оголосив його тематику, правила проведення, а також задав тон дискусії.

Серед виступаючих були Анатолій Ткачук, член правління ГО «Інститут громадянського суспільства», який розповів про проблемні моменти сучасного розвитку процесів децентралізації.

Ігор Абрам’юк, директор з розвитку Всеукраїнської асоціації громад, розповів про земельну децентралізацію та можливі напрямки її реалізації.

Юрій Ганущак, експерт з питань місцевого самоврядування та адміністративної реформи розповів про новели законопроєкту 4298 «Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» та ті ідеї, які пропонують законотворці. Особливу увагу звернули на роль, повноваження та значення місцевих державних адміністрацій (районного рівня) в новій системі територіальної організації влади в Україні.

Особливу дискусію викликали повноваження місцевих державних адміністрацій, розподіл власних та делегованих повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, а також взаємовідносини префектів районів та громад, що мають за центри міста обласного значення.

Валентин Малиновський, експерт з юридичних питань Асоціації міст України (Волинь), зупинився на недосконалості нормативно-правової бази зміни адміністративно-територіального устрою та зміни територіальної організації влади в Україні.

Микола Дурман (Херсон), Лілія Атнажева (Миколаїв) та Ігор Пілько (Львів) виступили в дискусії щодо запровадження системи оцінки діяльності органів місцевого самоврядування та оцінки їх ефективності як з точки зору коштів, які витрачаються на місцеве самоврядування територіальних громад, та і з точки зору задоволення громадян послугами, що надаються в громаді, та якістю життя взагалі.

Микола Дурман запропонував підходи, за яким індикатори результативності повинні відповідати критерія SMART – бути конкретними, вимірюваними, мати конкретного виконавця, реалістичними, обмеженими по виконанню у часі. А також акцентував увагу на тому, що оцінювати якість життя громадян тільки анкетуванням, як це пропонується в пілотному проєкті проєкті DOBRE, не є доцільним, оскільки таке оцінювання вносить тільки декілька оцінок в комплексний критерій результативності.

Всього участь у форумі взяли більше 200 експертів та практиків від місцевого самоврядування, представників громадянського середовища.

Пропозиції після форуму будуть розіслані органам державної влади, асоціаціям та міжнародним структурам, які підтримують децентралізацію.