Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / Участь викладачів і студентів у семінарі-практикумі, організованому Програмою ООН з відновлення та розбудови миру |
Участь викладачів і студентів у семінарі-практикумі, організованому Програмою ООН з відновлення та розбудови миру
Дата 09.03.2021 17:42
09 березня 2021 року викладачі та студенти кафедри державного управління і місцевого самоврядування взяли участь у семінарі-практикумі, організованому Програмою ООН з відновлення та розбудови миру, де обговорювалися основні моменти та уроки, отримані в рамках реалізації компоненту «Місцеве врядування та підтримка реформи децентралізації». Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізується чотирма агентствами ООН: Програмою розвитку ООН (ПРООН), Структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Запрошення до участі у такому представницькому заході отримав Микола Дурман, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування, як національний експерт зі стратегічного планування розвитку територій Програми ООН з відновлення та розбудови миру, а участь студентів та викладачів була ініційована в межах викладання дисципліни «Євроінтеграція та політика міжнародної співпраці».
З вітальним словом виступила Дафіна Герчева, Постійний представник ПРООН в Україні, яка представила діяльність ПРООН в Україні за останні роки та акцентувала увагу на тому, що з більш ніж тридцяти напрямків цієї діяльності сьогодні представлені чотири, що мають найкращі результати та вплив на українське суспільство, а саме:
- Місцева гендерна та інклюзивна соціально-економічна політика. Огляд підходів, які використовуються в підтримці при розробці місцевих стратегій соціально-економічного розвитку з врахуванням гендерної проблематики та інклюзивності.
- Посилення спроможності органів місцевого самоврядування здійснювати фіскальну децентралізацію, що реагує на гендерні аспекти, та запровадження дворівневої моделі міжурядових відносин. Огляд методів, що використовуються UN RPP для підтримки державного управління та місцевого самоврядування на сході України на первинному рівні, для формування фінансової стійкості та спроможності місцевих територіальних громад.
- Підтримка ефективного та прозорого управління земельними ресурсами на місцевому рівні. Огляд основних досягнень у розробці моделі землеустрою. Презентація результатів пілотного запровадження в територіальних громадах.
- Організаційний розвиток надання послуг як частина реформи децентралізації. Обговорення результатів обстеження організаційного розвитку Центрів надання адміністративних послуг.
По закінченню заходу в аудиторії відбулося обговорення тем, що піднімалися на ньому. В обговоренні, крім студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», взяли участь:
- Лопушинський І.П. – д.держ.упр., професор, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
- Дурман М.О. – д.держ.упр., доцент, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
- Дурман О.Л. – к.держ.упр., доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
- Губа М.І. – к.е.н., доцент, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
- Ковальська Н.М. – к.п.н., доцент, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
- Лебідь В.О. – старший викладач кафедри державного управління і місцевого самоврядування.
Підсумовуючи дискусію, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування проф. І.П. Лопушинський зауважив на високий рівень проведення заходу, а також на необхідності просування підходів, механізмів та інструментів реформи децентралізації, що довели свою ефективність в пілотних регіонах, в інших регіонах України.
|
|
|
|
|
|