Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАКЛЮЧНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» |
ЗАКЛЮЧНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР»
Дата 02.08.2023 21:37
16 червня 2023 року відбулося заключне у 2022/2023 навчальному році засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», керівником якої є Лариса СІДЕЛЬНИКОВА - д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування.
|
Засідання студентської наукової проблемної групи - це зустріч її учасників для обговорення актуальних питань і результатів наукових досліджень у певній галузі знань. Основною метою є обмін інформацією, спілкування, взаємне вивчення нових досліджень і сприяння розвитку науки.
На черговому засіданні студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» було обговорено результати наукових робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Світлани РУДИК на тему «Перспективи системи прямого оподаткування у повоєнний період» (науковий керівник – д.е.н., професор Лариса СІДЕЛЬНИКОВА) та Сергія ЩЕРБИНИ на тему «Особливості вітчизняної моделі оподаткування доходів фізичних осіб» (науковий керівник – к.е.н., доцент Олена НОВОСЬОЛОВА).
В процесі доповіді Світлана РУДИК підкреслила, що стабільне економічне зростання країни - основне завдання будь-якого уряду. Проте без ефективної системи оподаткування досягти цього майже неможливо. Реформування системи прямого оподаткування у повоєнний період має базуватися на науково обґрунтованій та збалансованій системі належних заходів, яка відповідає передовій світовій практиці відновлення економічного стану держави після війни та враховує сучасні і майбутні аспекти справляння податків у державі. Тільки в цьому випадку можна гарантувати сталий та успішний економічний розвиток країни.
Сергій ЩЕРБИНА в своїй доповіді підкреслив, що вітчизняна модель оподаткування доходів населення перманентно перебуває у стані реформування, що передбачає зміну ставок, бази оподаткування, критеріїв надання пільг тощо. Разом з тим, у науковому середовищі та суспільній думці поширено переконання про несправедливий характер податку на доходи фізичних осіб, його низьку ефективність щодо зниження майнової нерівності та детінізації доходів населення. В ході дослідження було проаналізовано стан та механізм надання податкової соціальної пільги. Виявлені недоліки дозволили зробити висновок щодо доцільності коригування норм податкового законодавства в частині відміни порогового значення щодо застосування цієї пільги.
По завершенні захоплюючих виступів доповідачів, настала черга жвавої дискусії, де всі присутні взяли активну участь. Під час дискусії були обговорені ключові питання, які були розкриті в представлених презентаціях. Учасники глибоко аналізували ці питання, висловлювали свої погляди, ділилися дослідженнями та висновками, що розширило розуміння проблематики, порушеної у виступах доповідачів.
Ця активна дискусія стала додатковим кроком у глибшому розумінні та осмисленні представленої інформації. Вона сприяла стимулюванню ідей, обміну думками та поглядами, що надало нові інсайти та перспективи щодо вирішення досліджуваних питань. Дана дискусія також зміцнила комунікаційні зв’язки між учасниками та підкреслила важливість колективної роботи в науковому середовищі.
Учасники студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» залишилися задоволеними цією дискусією, оскільки вона додала нових векторів розуміння, збагатила кожного учасника засідання і спонукала членів групи до подальшого поглиблення вивчення представлених тем.