About University / Новини університету / Cтажування за Міжнародною грантовою програмою Study Tours to Poland (STP) |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/ctazhuvannya-za-mizhnarodnoyu-grantovoyu-programoyu-study-tours-to-poland-stp/325608-1-ukr-UA/Ctazhuvannya-za-Mizhnarodnoyu-grantovoyu-programoyu-Study-Tours-to-Poland-STP_medium.jpg)
Cтажування за Міжнародною грантовою програмою Study Tours to Poland (STP)
Created 29.05.2018 12:43
Переможцем конкурсного відбору за міжнародною грантовою програмою Study Tours to Poland стала студентка факультету інженерії та транспорту Шульженко Марина (2ТТ).
З 9 по 19 травня 2018 року студентка факультету інженерії та транспорту Шульженко Марина (2ТТ) пройшла стажування за міжнародною грантовою програмою Study Tours to Poland в місті Лодзь (Польща).
Study Tours to Poland — це програма, що надає можливість студентам з Білорусі, Молдови, України та Росії познайомитися з польськими однолітками, зустрітися з представниками академічних спільнот та громадянських організацій, а також відвідати лекції, семінари та культурні заходи.
Візити студентів відбуваються під девізом "Пізнай Польщу" та обіймають зустрічі з лідерами польського суспільного життя; візити до державних та громадських установ; зустрічі з представниками університетських середовищ – керівництвом вищих шкіл, викладачами та студентами, ознайомлення з організаційним та культурним життям вищих шкіл; ознайомлення з механізмами функціонування польської економіки в умовах вільного ринку; презентація неурядових організацій, їх місця в суспільстві, діалог з владою, а також дії на користь місцевих спільнот.
Це не туристична поїздка, не перерва у навчанні – це 12 днів інтенсивної праці, але зовсім іншої, ніж у студентському повсякденні. Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам отримати новий досвід, знання та навички. Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне пізнавання нових місць та цікавих людей. Це також час на отримання нового досвіду та можливість ділитися з іншими вже здобутим.
Програма призначена для студентів, які показали високі результати навчання, мають активну життєву позицію. Участь у програмі істотним чином впливає на формування демократичних постав його учасників
Пройшовши конкурсний відбір, Марина Шульженко стала одним з шести українських студентів в міжнародній групі з 13 студентів, серед яких були представники Білорусі, Молдови, Росії. Марина поєднує успішне навчання з активною громадською діяльністю. Вона є активним учасником ініціативної групи "Інженери майбутнього", яка діє на факультеті інженерії та транспорту. Також Марина займається науково-дослідницькою роботою при кафедрі вищої математики і математичного моделювання (науковий керівник д.т.н., професор Тулученко Г.Я.), має друковані наукові роботи, приймає участь у профільних науково-практичних конференціях різного рівня та конкурсах студентських наукових робіт.
Цікаву, корисну та інтенсивну програму стажування ілюструють наступні світлини.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/2239/325615-1-ukr-UA/2_ultralarge.jpg)
Фото 1. Міжнародна студентська група біля інституту нових технологій
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/3192/325619-1-ukr-UA/3_ultralarge.jpg)
Фото 2. Відвідування центру діалогу ім. Марка Едельмана
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/4155/325623-1-ukr-UA/4_ultralarge.jpg)
Фото 3. В приміщенні ради міського самоврядування гміни Brzeziny
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/5119/325627-1-ukr-UA/5_ultralarge.jpg)
Фото 4. Семінар з екології для літніх людей
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/699/325631-1-ukr-UA/6_ultralarge.jpg)
Фото 5. Знайомство з місцевою ініціативою в гміні Згеж
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/792/325635-1-ukr-UA/7_ultralarge.jpg)
Фото 6. Зустріч з працівниками інституту нових технологій
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/871/325639-1-ukr-UA/8_ultralarge.jpg)
Фото 7. Разом з координатором групи Justyna Sloma
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/959/325643-1-ukr-UA/9_ultralarge.jpg)
Фото 8. В польській родині. «День поляка»
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1050/325647-1-ukr-UA/10_ultralarge.jpg)
Фото 9. Зустріч з представниками національних меншин
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/11128/325651-1-ukr-UA/11_ultralarge.jpg)
Фото 10. Група відвідала музей варшавського повстання
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/12106/325655-1-ukr-UA/12_ultralarge.jpg)
Фото 11. Сертифікат про проходження стажування за програмою Study Tours to Poland Шульженко Марини.