About University / Новини університету / Круглий стіл, присвячений 20-ій річниці кафедри зовнішньоекономічної діяльності та факультету МЕВ, УіБ |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/kruglij-stil-prisvyachenij-20-ij-richnici-kafedri-zovnishn-oekonomichnoyi-diyal-nosti-ta-fakul-tetu-mev-uib/311573-1-ukr-UA/Kruglij-stil-prisvyachenij-20-ij-richnici-kafedri-zovnishn-oekonomichnoyi-diyal-nosti-ta-fakul-tetu-MEV-UiB_medium.jpg)
Круглий стіл, присвячений 20-ій річниці кафедри зовнішньоекономічної діяльності та факультету МЕВ, УіБ
Created 01.12.2017 12:42
30 листопада 2017 р. в Херсонському національному технічному університеті відбувся круглий стіл, присвячений 20-ій річниці кафедри зовнішньоекономічної діяльності та факультету МЕВ, УіБ у рамках ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Стратегії міжнародної економічної діяльності підприємств в економічному розвитку регіонів України».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1063/311720-1-ukr-UA/DSC_1063_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10642/311724-1-ukr-UA/DSC_1064_ultralarge.jpg)
Відкрила засідання круглого столу завідувач кафедри зовнішньоекономічної діяльності, д.е.н., професор В.М. Фомішина, яка привітала усіх присутніх на заході. Вона зазначила, що 20 років тому в ХНТУ з`явився один із найпрогресивніших факультетів – факультет МЕВ. На той час це був перший факультет із підготовки фахівців – менеджерів ЗЕД. Його створення у 1997 р. з ініціативи д.т.н., проф. Крючковського В.В. стало важливим етапом розвитку ХНТУ. Спочатку підготовку фахівців – менеджерів зовнішньоекономічної діяльності – здійснювала одна кафедра факультету МЕВ – кафедра міжнародної економіки. Її наступником згодом стала кафедра ЗЕД, яка нині успішно здійснює підготовку студентів за освітньо-професійними програмами «Міжнародні економічні відносини» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
У роботі Круглого столу взяли участь шановані гості: ректор ХНТУ, д.т.н., професор Ю.М. Бардачов, перший проректор, д.т.н., професор Ю.Г. Розов, проректор з наукової роботи університету, д.е.н., професор Г.Г. Савіна, декан факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу, к.е.н., доцент А.В. Софієнко.
Головними гостями і учасниками конференції стали студенти, випускники та нове покоління економістів-міжнародників – учні шкіл і технікуму.
Студенти та викладачі кафедри зовнішньоекономічної діяльності разом із учнями старших класів шкіл міста Херсона, економіко-технологічного технікуму ХНТУ презентували аудиторії свої наукові дослідження.
Протягом усієї конференції відбувалося жваве обговорення важливих тем: «Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку регіонів України», «Проблеми управління економічним і соціальним господарством», «Кон’юнктура світових ринків золота», «ООН як міжнародна міжурядова організація глобального типу», «Необхідність реформування економіки України в контексті інтеграційних процесів», «Регіональна інформаційна система Херсонської області», «Кон’юнктура світового ринку зерна», «Міжнародний туризм: стан та розвиток в Україні».
Презентації представили учні херсонських шкіл: учениця 6 гімназії Гах Дар`я під керівництвом вчителя Бережної Тетяни Василівни, учні НВК №48 Батрак Влада та Юдін Геннадій під керівництвом вчителя Кундис Тетяни Петрівни, учениці школи №31 Бичкова Анна та Горшкова Аліса під керівництвом вчителя Коротюк Наталі Володимирівни, учениці гімназії №3 Вербяна Оксана та Гугля Ганна, студентка економіко-технологічного технікуму Петраш Тетяна під керівництвом викладача Корівчак Анаїди Манвелівни.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1079/311656-1-ukr-UA/DSC_1079_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1080/311660-1-ukr-UA/DSC_1080_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1153/311664-1-ukr-UA/DSC_1153_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_11582/311668-1-ukr-UA/DSC_1158_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1165/311672-1-ukr-UA/DSC_1165_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1172/311676-1-ukr-UA/DSC_1172_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1177/311680-1-ukr-UA/DSC_1177_ultralarge.jpg)
Ректор ХНТУ, д.т.н., професор Ю.М. Бардачов від щирого серця привітав кафедру ЗЕД із 20-річним ювілеєм і подарував чудову картину.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10902/311616-1-ukr-UA/DSC_1090_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1093/311620-1-ukr-UA/DSC_1093_ultralarge.jpg)
Перший проректор ХНТУ, д.т.н., професор Ю.Г. Розов у привітальному слові зазначив, що факультет є лідером та гордістю ХНТУ, і побажав йти вперед, розвиватися і процвітати.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10672/311584-1-ukr-UA/DSC_1067_ultralarge.jpg)
Проректор з наукової роботи університету, д.е.н., професор Г.Г. Савіна побажала факультету та кафедрі ЗЕД і надалі виховувати молоде покоління науковців, а студентам та учням – навчатися і не боятися втілювати в життя свої плани та ідеї.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_11513/311600-1-ukr-UA/DSC_1151_ultralarge.jpg)
Декан факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу, к.е.н., доцент А.В. Софієнко у своєму виступі зазначила, що факультет є брендом, який знають в багатьох куточках України та далеко за її межами завдяки професійним викладачам та вдячним студентам. Альона Володимирівна побажала всім учасникам конференції і колективу кафедри ЗЕД творчих успіхів.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10732/311608-1-ukr-UA/DSC_1073_ultralarge.jpg)
Нагороджено грамотами ректора професорів, викладачів, учителів шкіл, кращих студентів і випускників кафедри ЗЕД.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_11092/311628-1-ukr-UA/DSC_1109_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1118/311632-1-ukr-UA/DSC_1118_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1122/311636-1-ukr-UA/DSC_1122_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_11252/311640-1-ukr-UA/DSC_1125_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_11472/311644-1-ukr-UA/DSC_1147_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10762/311648-1-ukr-UA/DSC_1076_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1077/311652-1-ukr-UA/DSC_1077_ultralarge.jpg)
По закінченню конференції д.е.н., професор Л.М. Наумова підвела підсумки роботи Круглого столу, вручила школярам та студентам сертифікати учасників круглого столу та солодкі подарунки.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10573/311708-1-ukr-UA/DSC_1057_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_10583/311716-1-ukr-UA/DSC_1058_ultralarge.jpg)
Випускниця кафедри Махновець М., яка займає посаду консультанта по експорту органічної продукції на міжнародні ринки в Незалежній українській інформаційно-консультаційній компанії з органічного напрямку Кьюс, подякувала усім викладачам за отримані знання і подарувала професорсько-викладацькому складу кафедри ляльку-оберіг.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1135/311688-1-ukr-UA/DSC_1135_ultralarge.jpg)
Учні Херсонської гімназії № 6 з учителем Т.В. Бережною та випускники економіко-технологічного технікуму з викладачем А.М. Корівчак подякували організаторам конференції і сфотографувалися на напам’ять про цей чудовий захід.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1191/311684-1-ukr-UA/DSC_1191_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1187/311692-1-ukr-UA/DSC_1187_ultralarge.jpg)
На завершення завідувач кафедри зовнішньоекономічної діяльності, д.е.н., професор В.М. Фомішина подякувала усім, хто долучився до свята і висловила надію на те, що вітчизняні підприємства завдяки зусиллям майбутніх економістів-міжнародників будуть успішно діяти на зовнішніх ринках, а Україна, незважаючи на величезні труднощі, займатиме гідне місце у міжнародному економічному просторі.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc_1209/311696-1-ukr-UA/DSC_1209_ultralarge.jpg)