About University / Новини університету / Представники «Мегабанку» провели відкриту лекцію на тему «Фінансова грамотність» для студентів спеціальності «Оподаткування» |
Представники «Мегабанку» провели відкриту лекцію на тему «Фінансова грамотність» для студентів спеціальності «Оподаткування»
Created 13.10.2015 12:19
Днями представники «Мегабанку» провели для студентів 4 та 5 курсу спеціальності «Оподаткування» відкриту лекцію на тему «Фінансова грамотність». Крім студентів лекцію відвідали і викладачі кафедри податкової та бюджетної політики ХНТУ - доцент, к.е.н. Сисоєнко Ірина Анатоліївна та асистент Новосьолова Олена Сергіївна.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1125/234057-1-ukr-UA/1_ultralarge.jpg)
До студентів завітали Резанова Олександра Михайлівна - заступник директора з роздрібного бізнесу ХЦРВ ПАТ «Мегабанк» та Волосинська Тетяна Віталіївна - економіст 1-ої категорії відділу роздрібного бізнесу ХЦРВ ПАТ «Мегабанк».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/279/234061-1-ukr-UA/2_ultralarge.jpg)
Доповідачі зазначили, що фінансова грамотність є невід’ємною складовою ефективності захисту прав споживачів фінансових послуг. Фінансово грамотні люди більшою мірою захищені від фінансових ризиків і непередбачуваних ситуацій. Вони відповідальніше ставляться до управління особистими фінансами, здатні підвищувати добробут за рахунок розподілу наявних грошових ресурсів і планування майбутніх витрат.
У ході лекції студентам розповіли як заощаджувати та правильно витрачати кошти, як складати персональний фінансовий план та вести особисту або сімейну бухгалтерію, як захиститися від шахрайств при користуванні банківською пластиковою карткою.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/369/234065-1-ukr-UA/3_ultralarge.jpg)
Крім того майбутні випускники дізналися про основні види та умови банківських продуктів, зокрема про кредити. Так, кожна людина після звернення в банк за позикою та отримання необхідної суми грошей починає формувати свою кредитну історію – свою візитну картку і характеристику перед фінансовими організаціями. Сьогодні в Україні існує єдина база даних кредитних історій жителів країни - Бюро кредитних історій. Саме до неї і звертаються банки, коли перевіряють відомості про потенційного позичальника, що подав заявку на отримання позики. Тому необхідно більш відповідально ставитися до своїх кредитних зобов’язань.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/446/234069-1-ukr-UA/4_ultralarge.jpg)
Слухачі виявили неабиякий інтерес до запропонованої теми. Отож, молоді люди не соромилися задавати питання, ділитися історіями з життя та дискутувати. Лекція пройшла в атмосфері взаємопорозуміння та позитивного настрою, тому залишила приємні враження у всіх її учасників.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/538/234073-1-ukr-UA/5_ultralarge.jpg)