About University / Новини університету / Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україна – Болгарія – Європейський Союз: сучасний стан та перспективи» |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet/novini-universitetu2/vidbulasya-mizhnarodna-naukovo-praktichna-konferenciya-ukrayina-bolgariya-ievropejs-kij-soyuz-suchasnij-stan-ta-perspektivi/190838-1-ukr-UA/Vidbulasya-Mizhnarodna-naukovo-praktichna-konferenciya-Ukrayina-Bolgariya-IEvropejs-kij-Soyuz-suchasnij-stan-ta-perspektivi_medium.jpg)
Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україна – Болгарія – Європейський Союз: сучасний стан та перспективи»
Created 01.10.2013 14:32
З 12 – 18 вересня 2013 року у м. Варна (Болгарія) кафедра менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного университету спільно з Варненським економічним університетом провела Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Україна – Болгарія – Європейський Союз: сучасний стан та перспективи».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc02332/190845-1-ukr-UA/DSC02332_ultralarge.jpg)
Проведенню конференції передувала підготовча робота (розсилка інформаційних повідомлень, розробка культурної програми, формування програми конференції та публікація збірника матеріалів конференції), що здійснювалася на чолі з завідувачем кафедри менеджменту та маркетингу, д.е.н., професором Савіною Галиною Григорівною та заступником завідуючого кафедри з питань міжнародних зв’язків, к.е.н., доцентом Корчевською Лілією Олександрівною.
Основною метою проведення конференції було підвищення рівня освіти студентів і викладачів економічних вищих учбових закладів регіонів України та Болгарії, адаптація якісної системи освіти до міжнародних стандартів, формування кола молодих учених із перспективами подальшого співробітництва у галузі наукових досліджень.
Крім університетів-організаторів, у конференції прийняли участь вчені, аспіранти та студенти з таких 14 ВУЗів України і Болгарії, як: Русенський університет "Ангел Кънчев" (м. Руссе, Болгарія); Господарська академія ім. Д.А. Ценова (м. Свіштов, Болгарія), Херсонський державний університет (м. Херсон); Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України (Одеса); Міжрегіональна академія управління персоналом Криворізький інститут ім. Петра Калнишевського (м. Кривий Ріг); Донецький національний університет (м. Донецьк); Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського (м. Донецьк); Київський національний університет ім. Т. Шевченка (м. Київ); Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (м. Харків); Хмельницький національний університет (м. Хмельницький); Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя); Інститут економіки і прогнозування Національної академії наук України (м. Київ); Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка (м. Тернопіль); Тернопільський національний економічний університет (м. Тернопіль).
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc02348/190849-1-ukr-UA/DSC02348_large.jpg)
В університеті українську делегацію з вітальною промовою зустріли доц., д-р Веселин Хаджиєв – заступник ректора з науково-дослідної діяльності Варненського економічного університету та доц., д-р Віолета Димитрова – заступник ректора з Міжнородного співробітництва та зв’язкам з громадськістю, яка люб’язно погодилася провести екскурсію по університету. Госпожа Димитрова розповіла про історію університету, його структуру, а також про організацію навчального процесу.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc00162/190853-1-ukr-UA/DSC00162_large.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc02353/190857-1-ukr-UA/DSC02353_large.jpg)
Програма конференції охоплювала тематичні напрямки по наступних секціях:
- економіка, організація та управління підприємствами;
- світове господарство і міжнародні економічні відносини;
- інноваційно-орієнтований розвиток економіки країни та її інтеграція до Європейського Союзу;
- економічна теорія та право;
- оцінка можливостей розвитку менеджменту та маркетингу як конкурентних переваг;
- інформаційна та економічна безпека;
- розвиток продуктивних сил і регіональна економіка;
- гроші, фінанси і кредит;
- бухгалтерський, управлінський облік і аудит;
- комп'ютеризація економічних процесів.
Оргкомітет конференції відзначив високий науковий рівень представлених робіт, широкий діапазон тем доповідей та їх практичне значення.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc02384/190861-1-ukr-UA/DSC02384_large.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc00109/190865-1-ukr-UA/DSC00109_large.jpg)
Учасники конференції отримали міжнародні сертифікати. На заключному засіданні прозвучало чимало добрих слів на адресу оргкомітету конференції.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc00173/190869-1-ukr-UA/DSC00173_large.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/p1050765/190873-1-ukr-UA/P1050765_large.jpg)
Доброзичлива атмосфера, привітний прийом болгарських колег сприяли успіху міжнародної конференції.
У вільний час учасники конференції мали змогу відпочити на піщаних пляжах курортного містечка Св. Костянтин та Олена, а також поніжитися у теплих водах Чорного моря. У негоду можна було відпочити та відігрітися у гарячих термальних водах басейну, який насичений сірководнем.
Найбільш запам’ятовуючою стала екскурсія до найбільшого порту та фінансового центру Болгарії м. Варна. Екскурсія по місту дала змогу відвідати одну з найцінніших пам'яток культури у Варні - Римські терми, кафедральний собор Успіння Богородиці та завітати до величезного Приморського парку. З оглядового майданчика (фото нижче) відкривається неймовірний вид на надзвичайне величне місто з його старими вуличками, церквами, будинками, а також великим морським портом, який люб’язно зустрічає кораблі звідусіль.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/dsc02307/190877-1-ukr-UA/DSC02307_large.jpg)
Велику підтримку в організації конференції здійснили ректор ХНТУ, д.е.н., професор Бардачов Ю.М., керівник відділу міжнародних зв’язків к.т.н., доцент Маломуж Т.В., а також декан факультету економіки к.е.н., доц. Софієнко А.В, за що їм велика вдячність.