Головна

About University / Новини університету / 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

На тлі загальної боротьби з коронавірусною інфекцією зайшла немов у тінь інша гостра проблема – захворюваність на ВІЛ/СНІД. Тим часом, вона не зникає.

За даними ВООЗ, на сьогодні понад 38 мільйонів людей інфіковані ВІЛ, понад дві третини з яких (25,4 мільйона) проживають в Африканському регіоні, встановлено, що станом на 2020 рік 1,5 мільйона людей – інфікувалися ВІЛ та близько 680 000 померли від причин, пов’язаних з ВІЛ. Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За даними ЦГЗ України, станом на 01.10.2021 р. у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебуває 149 275 ВІЛ-інфікованих громадян України, при цьому, від початку 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12 626 нових випадків ВІЛ-інфекції, а близько 1500 людей померли від причин, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією. Основною причиною смерті у хворих на ВІЛ-інфекцію залишається туберкульоз — понад 50% всіх випадків. Слід зазначити, що епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи старше 50 років серед нових випадків захворювання.

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році. Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

Студентська спільнота долучається до просвітницьких заходів на відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Студенти прагнуть привернути увагу молоді до проблеми ВІЛ/СНІД та підвищити рівень поінформованості стосовно важливої проблеми. Акцентують на тому, що єдиним способом запобігання інфекції є уникнення ситуацій, що сприяють ризику зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин. Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не мають симптомів захворювання, тому важливо тримати на контролі власне здоров’я та дотримуватися здорового способу життя.

Щоб привернути увагу студентів до важливої проблеми, співробітники бібліотеки університету влаштували книжкові перегляди літератури про небезпечне захворювання.

Організатори заходу – відділ виховної роботи студентів та студентський парламент.

Увазі студентів представлено матеріали, розгорнуті на книжковій полиці під гаслом – «Подумай про майбутнє – обери життя!»

Тематичну бесіду зі студентами на тему «Не дай СНІДУ шанс» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведено доцентом кафедри фінансів, обліку та оподаткуванню Остапенко А.С., студенти взяли активну участь в заході, обговорили, як уберегтися від захворювання, та проаналізували проблеми ВІЛ-інфікованих в Україні.

Допоки не існує вакцини чи можливості лікування, основними завданнями профілактичної роботи залишаються розповсюдження інформації, захист себе та інших, розвиток поведінкових навичок.