About University / Новини університету / ГЕРОЇЧНА СТОРІНКА ІСТОРІЇ: ВШАНУВАННЯ 107-Ї РІЧНИЦІ БОЮ ПІД КРУТАМИ ТА ЙОГО ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ |
ГЕРОЇЧНА СТОРІНКА ІСТОРІЇ: ВШАНУВАННЯ 107-Ї РІЧНИЦІ БОЮ ПІД КРУТАМИ ТА ЙОГО ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Created 01.02.2025 15:45
29 січня 2025 р. викладачами кафедри державного управління та місцевого самоврядування Козаковою Лідією Олександрівною на занятті з академічного письма зі студентами факультету МЕВ, УіБ ХНТУ та Татарченком Олександром Борисовичем зі студентами першого й другого курсів спеціальності «Облік і оподаткування» відокремленого структурного підрозділу «Економіко-технологічний фаховий коледж ХНТУ було проведено захід, присвячений 107-ій РІЧНИЦІ БОЮ ПІД КРУТАМИ між силами Української Народної Республіки та більшовицькою червоною армією 16 (29) січня 1918 року.
В історії України ця подія висвітлена як радянсько-українська війна, що відбулася між більшовицькою росією (під командуванням М. Муравйова – офіцера російської імперської армії, одним із ватажків більшовицького загарбання УНР) та загоном з київських студентів і гімназистів Київського університету Св. Володимира й Українського народного університету (Студентський курінь Січових Стрільців) та студентів Першої української юнацької військової школи.
500 студентів-юнаків під командуванням сотника А. Гончаренка протягом 10-и годин вели нерівний бій з 3-тисячним військом ворога.
У бою під Крутами оборонці української державності завдали агресору нищівного удару й отримали військову перемогу над ворогом. Наказ командування було виконано, наступ ворога зупинено й здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости, щоб зупинити його просування. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на 4 дні.
Своїм самовідданим опором захисники Крут зупинили похід агресора. Саме ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Трагічна загибель Студентського куреня під Крутами (127-146 студентів, з них 27 розстріляні ворогом) стала символом патріотизму й жертовності в боротьбі за незалежну Україну.
На завершення було проведено обговорення події, проведено диспут і порівняно з подіями сьогодення – воєнним вторгненням російського агресора в незалежну Україну.
|
|
|
|
|
|