Головна

About University / Новини університету / IV Міжнародна науково-практична конференція «УКРАЇНА – БОЛГАРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

IV Міжнародна науково-практична конференція «УКРАЇНА – БОЛГАРІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

У м. Варна (Болгарія) проходила ІV Міжнародна науково-практична конференція, яку ініціювала кафедра менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету на чолі з д.е.н., професором, проректором з наукової роботи, завідувачем вищезазначеної кафедри Савіною Галиною Григорівною та к.е.н., доцентом, заступником завідуючого кафедри з питань міжнародних зв’язків Корчевською Лілією Олександрівною. Конференцію проведено спільно з Варненським економічним університетом.

Стратегія розвитку науково-дослідницької діяльності є основним вектором розвитку Херсонського національного технічного університету. Сьогодні актуальними і вагомими проблемами національного і регіонального розвитку у контексті загальноєвропейських і глобальних процесів вважаються інтеграційні зв’язки між дослідницькою і навчальною діяльністю, що базується на сучасних досягненнях теорії і практики.

Плідна співпраця науковців нашого університету та Варненського економічного університету, яка почалася з проведення першої спільної конференції чотири роки тому, має своє продовження у спільних публікаціях і у реалізації спільних науково-освітніх проектів. Наступним доказом наукового визнання фахівців ХНТУ стало включення д.е.н., професора, проректора з наукової роботи Савіної Г.Г. до складу міжнародної редакційної колегії періодичного наукового журналу Варненського економічного університету «Известия». До речі, до складу міжнародної редакційної колегії наукового журналу «Известия» входять представники Університету Південна Кароліна (США), Університету Флоренції (Італія), Люблінського Католицького університету (Польща), Савойського університету (Франція), Женевського університету (Швейцарія) та інших. Також зазначений журнал зареєстровано у таких наукометричних базах даних, як: RePec (Research Papers in Economics), CiteFactor, Google Scholar.

Головними цілями проведення конференції є: підвищення рівня освіти студентів і викладачів економічних вищих навчальних закладів регіонів України і Болгарії, адаптація якісної системи освіти до міжнародних стандартів, формування кола молодих учених з перспективами подальшого співробітництва в області наукових досліджень, взаємозбагачення різних економічних шкіл і педагогічних напрямків.

З вітальною промовою зустріли учасників конференції доц., д-р Веселин Хаджієв – заступник ректора з науково-дослідної діяльності Варненського економічного університету та доц., д-р Віолета Димитрова – Голова Загальних зборів університету.

У науково-практичній конференції взяли участь вчені, аспіранти та студенти 18 провідних вищих навчальних закладів та установ таких, як: Русенський університет «Ангел Кънчев» (м. Русе, Болгарія); Господарська академія ім. Д.А. Ценова (м. Свіштов, Болгарія); «Университет Профессор Ас. Златаров» (м. Бургас, Болгарія); Південно-західний університет «Неофіт Рильський» (м. Благоєвград, Болгарія); Інститут психології Російської Академії наук (м.Москва, Росія); Херсонський державний університет (м. Херсон); Херсонська державна морська академія (м. Херсон); Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова (м. Одеса); Національний університет суднобудування ім. адмирала Макарова (м. Миколаїв); Чорноморський державний університет ім. Петра Могили (м. Миколаїв); Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеца (м. Харків); Запорізький національний університет (м. Запоріжжя); Подільський державний аграрно-технічний університет (м. Кам’янець-Подільський); Національний університет біоресурсів і природокористування (м. Київ); Ірпеньський економічний коледж (м. Ірпень); Хмельницький національний університет (м. Хмельницький); Уманський національний університет садівнидства (м. Умань); Український державний університет залізничного транспорту (м. Харків).

З боку української делегації доповідали: д.е.н., професор Хмельницького національного університету Григорук Павло Михайлович; д.е.н., професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Давиденко Надія Миколаївна та д.е.н., професор Рогач Світлана Михайлівна, к.т.н., доцент Національного університету суднобудування ім. адмирала Макарова Трунін Костянтин Станіславович.

Жвавий інтерес викликав виступ вченої – д.п.н., провідного наукового співробітника Інститута психології Російської Академії наук (м. Москва) Єрмолаєвої Олени Павлівни. У доповіді «Психологічні проблеми особистісного та професійного шляху до Євросоюзу» вона зазначила, що розбіжність ціннісних орієнтацій центру та периферії можуть призвести до психологічних конфліктів. А країни, що вступають до Європейського Союзу повинні привнести з собою принципово нові рішення проблем самого Євросоюзу, а не тільки шукати вихід відносно власних економічних проблем. Також висловила свою думку про те, що Україна має перспективи інтеграції до Европейського Союзу, необхідно лише вирішити питання часу.

З боку болгарських учасників доповідали: доц. д-р, Вищої школи агробізнесу та розвитку регіонів (м. Пловдив) Левков Красимир Стоянов, а також докторанти Варненського економічного університету - Іванова Гергана Данчева та Іванова Світлана Владимирова.

На конференції мали місце дискусії, поміркована полеміка та велике зацікавлення як вчених, так і студентської молоді. Учасники визнали важливість проведення повторних конференцій з метою представлення результатів досліджень та обміну науковим і практичним досвідом. За результатами конференції було видано збірник доповідей, а її учасники отримали Акти впровадження наукових результатів та міжнародні сертифікати.

ІV Міжнародна науково-практична конференція «Україна-Болгарія-Європейський Союз: поточний стан та перспективи розвитку» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема конференції стала підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики та стала вагомим внеском у формуванні компетенцій майбутніх фахівців. Адже сьогодні, щоб бути конкурентноздатним на ринку праці, мало просто одержати диплом про вищу освіту, необхідно багато знати, бути мобільним і вміти швидко орієнтуватися в ситуації.