About University / Новини університету / Круглий стіл між виробничниками та науковцями |
Круглий стіл між виробничниками та науковцями
Created 02.03.2021 09:37
Херсонська ТПП допомагала бізнесменам та освітянам знайти спільну мову для вирішення складної, але надважливої проблеми: відповідність фахової освіти й професійних навичок випускників технічних вузів вимогам сучасних промислових підприємств. Проблема – комплексна, і починати розв’язувати її необхідно якомога раніше – ще на етапі вибору молодою людиною бажаного фаху.
З ініціативи кафедри автоматизації, робототехніки і мехатроніки факультету інженерії та транспорту ХНТУ, 26 лютого в Палаті пройшла жвава онлайн/офлайн дискусія на цю тему. Участь в ній взяли Президент ХТПП Вікторія Остроумова, заступник директора Херсонський обласний центр зайнятості Людмила Барабаш, ректор ХНТУ Юрій Бардачов, представники промислових компаній Херсонщини, викладачі і завкафедри ХНТУ та 6 провідних технічних вузів України (КПІ ім. Ігоря Сікорського, Львівська політехніка Одеський національний політехнічний університет, Чернігівський національний технологічний університет, ВНТУ – Вінницький національний технічний університет, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, студенти, аспіранти й випускники технічних спеціальностей.
Обговорювались як стан вищої освіти і проблеми кадровового забезпечення промисловості, так і окремо інженерні спеціальності 131- Прикладна механіка, 132- Матеріалознавство, 133-Галузеве машинобудування, 151- Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології, що готує кафедра автоматизації, робототехніки і мехатроніки ХНТУ.
З боку промисловості були присутні такі підприємства:
ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп»
ТОВ “Плодоовочевий комбінат “Херсон”
ТОВ «ЦПК»
ТОВ «Група компаній «Теплотехніка»
ПрАТ "Южмормонтаж"
ТОВ «Югпромтехмонтаж»
ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод»
ТОВ «Каїсса»
ТОВ «Монада»
ТОВ "Амалтея"
ПрАТ «Акумуляторний завод "САДА"
ПП «Інтерсклад»
ТМ «ОСА»
ТОВ «Монада»
ТОВ «ВВВВ»
Міське комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго"
ТОВ «Іррігатор Україна»
ТОВ «Дунапак-Таврія»
ТОВ «Меркурій», м. Скадовськ
(ПП «Наш продукт»)
ТОВ «ЗКЕМ»
ТОВ «АТ «Каргіл», Каховська філія
Херсонський державний завод «Паллада».
Дискусія допомогла намітити перші реальні кроки до осучаснення освітньо-професійних програм технічних університетів, приведення їх у відповідність до реалій ринку праці та потреб промислових підприємств. Сьогоднішній ринок праці дуже змінився, особливо з урахуванням карантину. Основною ідеєю стає адаптація, гнучкість та готовність до навчання протягом всього життя – не лише суто професійним, а й загальним навичкам: комунікації, навичкам презентації іноземним мовам тощо. Важливо навчати студентів тому, що справді матиме перспективи в реальному секторі економіки – а отже, освіта має йти в ногу за сучасними виробничими підприємствами, яких в Україні чимало.
Дякуємо всім учасникам за конструктивний діалог, цінні пропозиції та ідеї, за готовність слухати і чути один одного! Тільки разом, спільними зусиллями, можливо збудувати економічно сталу й самодостатню країну, в якій кожний може знайти працю до душі і з гідними умовами.
Відеорепортаж можна переглянути за посиланням: